YouTube: Každou minutu na stránce přibude 100 hodin videa

YouTube: Každou minutu na stránce přibude 100 hodin videa

YouTube slaví osmé narozeniny a jeho představitelé k této zvláštní příležitosti zveřejňují některé zajímavé statistiky o celé službě.

Uživatelé celosvětově nejpopulárnější stránky pro sdílení videí nahrají každou minutu na Youtube 100 hodin videozáznamu. To je 6000 hodin videa každou hodinu a neskutečných 144 000 hodin videa každý den. YouTube se dále zmiňuje o již dříve zveřejněné cifře jedné miliardy návštěv na serveru za měsíc.

YouTube vzniklo v únoru 2005 a svět se s ním seznámil v květnu téhož roku. V roce 2006 se vlastníkem YouTube stal Google a zaplatil za něj neuvěřitelnou sumu 1,65 miliardy dolarů. Od svého založení YouTube neustále roste, výkonný ředitel Googlu Erich Schmidt si ale myslí, že server stále má obrovský potenciál. Jednu miliardu návštěvníků za měsíc by podle Schmita mělo být možné zvýšit na 6-7 miliard. Pěkná čísla, že?

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/20/youtube-100-hours/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru