Dnes vyšlo 15 článků

YouTube for Kids – aplikace, která zobrazuje jen videa vhodná pro malé děti

YouTube for Kids – aplikace, která zobrazuje jen videa vhodná pro malé děti

YouTube se chystá vydat mobilní aplikaci, která bude zobrazovat pouze videa vhodná pro malé děti. Pomůže tak rodičům lépe kontrolovat, na co se jejich děti na internetu dívají. Aplikace Youtube for Kids by měla být k dispozici již v pondělí 23.2. pro zařízení podporující systém Android. Bude zaměřená na dětské programy, a to jak zábavné, tak vzdělávací.

YouTube v pondělí spustí aplikaci, která bude pomáhat rodičům kontrolovat, na co se jejich děti dívají. Díky této aplikaci budou zobrazována zábavná i vzdělávací videa vhodná právě pro děti. Tato videa budou většinou určena pro děti ve věku od 2 do 8 let. Jsou vybírána pomocí počítačových algoritmů a lidské kontrole.

Vlastní nastavení

I když YouTube nepovoluje nahrávání videí s porno tematikou nebo obsahujících nahotu, široká škála materiálu, který je na YouTube nahráván obsahuje i tak násilí nebo obscénností.

Kromě vyloučení těchto nevhodných videí aplikace také odmítne poskytnout výsledky vyhledávání na slova, jako je například „sex“, která jsou považována za nevhodná. Obsahuje také ovládací prvky, které mimo jiné umožňují rodičům určit, jak dlouho jejich dítě smí sledovat videa v rámci jedné relace.

V počátcích YouTube vyvíjí pouze aplikaci pro uživatele smartphonů a tabletů se systémem Android v USA, verze kompatibilní s iPadem a iPhonem od Applu bude k dispozici později.

Zdroj:foxnews.com , foto: pixabay.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru