Dnes vyšlo 1 článků

Další YouTube Easter Egg

Další YouTube Easter Egg

YouTube oslavuje Geek Week, což přináší spoustu malých vtípků i nám obyčejným uživatelům. Jen je potřeba vědět, co zmáčknout nebo napsat.

Před nějakou dobou jsme psali již o jednom Easter Egg, s jehož pomocí se změnil vzhled YouTube do retro stylu. Teď je tu další novinka.

Na Twitteru YouTube zveřejnil, že máte využít magický kód 1337. Proč magický? Protože každý, kdo této problematice trochu rozumí, ví, že se jedná o jiný přepis slova „leet“.

 

Leetspeak je styl psaní, ve kterém jsou některá písmena nahrazena čísly a jinými znaky. Chce to trochu fantazie, abyste tento „jazyk“ zvládali číst, ale se cvikem to pak jde lépe. Pro začátek můžete využívat třeba tabulku na Wikipedii, která přibližuje, jak jsou jednotlivá písmena přepisována. Nebo zkuste něco jako tento Leet překladač.

Zku573 n3c0 j4k0 73n70 1337 pr3k14d4c.

Ale vraťme se zpět. Jak je to tedy s tím Easter Egg? Přejděte na YouTube na jakékoliv video a podívejte se na jeho komentáře. Pak prostě zadejte číslo 1337. Nezadávejte ho nikam do vyhledávání, jen tyhle čtyři číslice zmáčkněte. A pak znovu zkontrolujte komentáře. Co vidíte? Ano, jsou přepsané v leetspeak.

puvodniVerzeYouTubeEasterEgg

Běžná podoba komentářů.

 

Verze v leetspeak.

Verze v leetspeak.

Zdroje: beforeitsnews.com, mashable.com

Komentáře

Nahoru