YouTube dosáhl 4 miliard zhlédnutí videí

YouTube dosáhl 4 miliard zhlédnutí videí

Služba společnosti Google, Youtube, pokračuje ve velmi dynamickém růstu. Velmi se zvyšuje míra nahraných videí. V současné době se každou minutu nahraje na YouTube 60 hodin záznamu. Loni se toto číslo pohybovalo pouze kolem 48 hodin, což je k dnešnímu datu znatelný rozdíl.

V současné době se každou minutu nahraje na YouTube 60 hodin záznamu. Loni se toto číslo pohybovalo pouze kolem 48 hodin, což je k dnešnímu datu znatelný rozdíl. Zvýšená aktivita uživatelů s sebou nese samozřejmě i zvýšení příjmů. Na reklamách Google letos vydělá přibližně 5 miliard dolarů. Výdělečné je přitom pouze každé desáté video.

Nárůst tohoto čísla má na svědomí zřejmě i nový design YouTube, integrace sociálních sítí, či různé aplikace. Své si určitě také vezme nová dohoda s filmovými studii Disney a Pixar. Ti budou totiž nabízet placené streamované tituly pomocí této služby.

Zdroj: Reuters

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru