YouTube blokuje reklamy u dezinformačních videí

YouTube blokuje reklamy u dezinformačních videí

Ve světě sociálních sítí a online magazínů se rozmáhá blokování hnutí proti očkování. Tzv. anti-vakcinační hnutí je aktivní hlavně na Facebooku a na YouTube. Obě nejpopulárnější platformy se rozhodly odstřihnout hnutí od finančních zisků z reklam.

Pravdou je, že se rozšiřování polopravd týkajících se očkování velmi rozšířilo. Zastánci života bez očkování se shlukují a vzájemně se podporují. Sdílejí informace, které je v jejich přesvědčení stále utvrzují. O tom, že očkování vážně nemá příliš pozitivní vliv na lidský organismus je pravdou, ale záleží na tom, o jakou vakcínu se jedná, proti čemu je zaměřena a kdo je očkován. Nelze objektivně zhodnotit. Celá tato kauza o neblahých účincích vakcín, zapříčinila výrazný nárůst spalniček v USA.

Situaci se rozhodl řešit Facebook a YouTube. Obě platformy se budou snažit zamezit ziskům z reklam. Na YouTube se před dezinformačními videi zobrazují reklamy týkající se potravinových doplňků anebo farmaceutických firem. Respektive reklamy se vůbec nebudou u videí nemohou zobrazovat.

Při hledání tématiky o očkování se vám primárně zobrazí videa s korektními informacemi. Jak je ale vidět, proklikat se k obsahu plnému dezinformací stále není obtížné. Reakce YouTube byla nyní rychlá také kvůli tomu, že někteří inzerenti byli spojitostí svých reklam pobouřeni natolik, že svou inzerci stáhli.

Tvůrci dezinfromačních videí a kanálů si jsou často vědomí svého vlivu a možná i polopravd, které nabízejí. Ale vědí, že jim taková videa přinesou zisk. V dnešní době si každou informaci musíme ověřit několika dalšími relevantními zdroji. Reakce YouTube a Facebooku byla velmi rychlá. YouTube musí řešit další problém, kterým je blokování pedofilních komentářů, které se začaly hojně vyskytovat.

Zdroj, foto: kwch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru