Dnes vyšlo 15 článků

Yelp kupuje službu na rozvoz jídla

Internetová společnost ze San Francisca, která se zabývá hodnocením restaurací a dalších podniků po celém světě, se rozhodla zaměřit i na dodávku potravin. Není se čemu divit, s nápady donášky jídla domů se v poslední době roztrhl pytel. A Yelpu to docela jde do noty.

Společnost oznámila, že za 3,27 miliardy korun koupila projekt Eat24. 1,8 miliardy dala v hotovosti a 1,47 miliardy v akciích.

Eat24 se zabývá donáškou jídla domů jménem partnerských restaurací. Za téměř sedm let se jim povedlo získat si přes 20 tisíc partnerských restaurací po celých Spojených státech. Jak by mohl pokračovat po spojení s Yelpem je celkem logické. Pomocí Yelpu si můžete snadno dohledat restaurace, které by vám mohly vyhovovat. Díky Eat24 si z nich v budoucnu zřejmě budete moci rovnou objednat jídlo až domů.

Yelp to ale nebude mít lehké, má totiž spoustu konkurentů. Vlastní donášku potravin má třeba Amazon, i Uber testoval UberFRESH.

Zdroj: VentureBeat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru