Dnes vyšlo 15 článků

Yat Siu proměnil malou společnost s mobilními hrami na multimiliardovou velmoc pomocí NFT

Yat Siu proměnil malou společnost s mobilními hrami na multimiliardovou velmoc pomocí NFT

Dnešní doba ovládaná nezaměnitelnými tokeny (NFT) a blockchainovou technologií – byla Siuovou záchranou. Před více než čtyřmi lety se Animoca Brands potýkala s problémy. Tržby v malém byznysu s mobilními hrami – který v lednu 2014 Yat Siu spoluzaložil s Davidem Kimem, bývalým partnerem Softbank a bývalým generálním ředitelem Mail.com – klesly o 25 % na 5,2 milionu USD a jeho tržní kapitalizace byla nižší než 6 milionů dolarů.

V polovině ledna Animoca Brands získala téměř 360 milionů dolarů při ocenění 5,4 miliardy dolarů, což je více než zdvojnásobení z října 2,2 miliardy dolarů. Forbes odhaduje, že Siu má 10% podíl v hodnotě téměř 500 milionů dolarů. Mezi investory patřily Liberty City Ventures, Soros Fund Management a Winklevoss Capital. (Animoca Brands údajně jedná s globální investiční společností KKR o přidání přibližně 140 milionů dolarů do lednového kola.) Od svých temných dnů v roce 2017 se společnost rozrostla z 57 zaměstnanců na více než 600. V prvních devíti měsících roku 2021 Animoca Brands vygenerovala tržby 670 milionů dolarů, přičemž asi 530 milionů dolarů pocházelo ze zisků z digitálních aktiv a investic. Její zásoby mincí byly na konci listopadu oceněny na téměř 16 miliard dolarů.

Celkově celosvětový trh s NFT loni narostl na 25 miliard dolarů, ze 100 milionů dolarů v roce 2020. Pětina z toho pochází z videoher, podle NFT trackeru DappRadar. Velká část akce se odehrála na místech, jako jsou Filipíny, kde hráči s nízkými příjmy přijali model „play-to-earn“, který jim může zajistit stálý příjem několika dolarů denně. Západní hráči byli méně dychtiví tento trend přijmout. Blockchainové hraní je buď budoucností videoherního průmyslu v hodnotě 200 miliard dolarů – nebo další bublina čekající na prasknutí.

Zdroj, foto: forbes.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru