Yahoo koupila mobilní službu Stamped

Prvním viditelným krokem nové generální ředitelky Yahoo Marissy Mayer se stala akvizice. Společnost Yahoo koupila službu Stamped, která umožňuje uživatelům doporučit hudbu nebo návštěvu restaurací přátelům a známým. Jedná se o aplikaci pro smartphony.

Finanční podrobnosti nákupu nejsou zatím známy, ale podpora služby ze strany zakladatelů Stamped bude ukončena s koncem roku. Poté má údajně začít práce nad vylepšováním služby v mnohem širším a objemnějším měřítku. Nyní se tým, který pracoval dříve pro Google, stal součástí Yahoo.

Merissa Mayer byla před příchodem do Yahoo jedním z klíčových manažerů Google a odpovídala za řadu služeb společnosti. V jejím spektru povinností byla péče o Google Maps, Google Earth, Zagat, Street View a lokalizované vyhledávání. Do společnosti Google přišla v roce 1999 a byla první ženou v této společnosti.

Hlavním úkolem Yahoo je nyní rozvoj efektivní mobilní strategie, protože v této oblasti  došlo ke značnému zaostávání. Online zdroje společnosti je nutné předělat na více interaktivní a personalizované. Yahoo musí více využívat také oblast sociálních sítí. Tato opatření mají zvýšit podíl příjmů z reklamy.

Tým Stamped byl založen před rokem a půl a má devět spolupracovníků. Investory servisu Stamped jsou různé fondy a také populární zpěvák Justin Bieber.

Zdroj: Tech Hive

Komentáře

Nahoru