Dnes vyšlo 15 článků

Yahoo dalo všem vědět, že nefunguje Gmail

Yahoo dalo všem vědět, že nefunguje Gmail

Když v pátek krátce nefungoval Gmail, první, kdo si z toho dělali legraci, byli zaměstnanci Yahoo. Zřejmě už zapomněli na to, že i je nedávno postihl podobný problém, a ještě si mysleli, že je dobré si z toho udělat legraci a hlavně to dát všem vědět. Za svůj tweet se později omlouvali. Avšak vyvolává to ještě jednu otázku. Jakpak to zjistili? Že by sami používali e-mailové služby své konkurence?

Zaměstnanci Yahoo na Twitteru psali, že „Gmail je dočasně nedostupný,“ a přidali k tomu i obrázek, který skutečnost dokazoval. Po tom, co se za své fiasko omluvili, tento tweet však také smazali, takže už se ho nedohledáte.

Twitter___Yahoo__Gmail_is_temporarily_unavailable____

Možná by se dalo argumentovat, že Yahoo nechtělo škodit konkurenci, že jen chtělo být informativní. Nicméně to se vzhledem k následné omluvě zdá dost nepravděpodobné. Jasně že Yahoo doufalo, že chyby Gmailu jim přivedou více uživatelů pro jejich e-mail.

Avšak zřejmě zapomněli na své nedávné problémy. Marissa Mayer se minulý měsíc omluvila za všechny ty strasti, které si museli přetrpět uživatelé Yahoo Mail.

Co na to lidé?

Tweet byl ale rozhodně populární. Více než 1500x byl retweetnutý a oblíbilo si ho přes 500 osob. Většinou to všichni brali s humorem:

 

 

Co na to Gmail?

Gmail mlčí jako hrob a k celé situaci s Yahoo se nevyjadřuje. Ani na svém Twitteru ani nikde jinde. Jen tweetnul poznámku o tom, že všechny jeho služby jsou již v pořádku a plně funkční.

Omluva

 

Yahoo si následně zřejmě uvědomilo, že to trochu přehnalo. Přes Twitter se omluvilo a říká, že jejich tweet ,který již odstranili, „odrážel špatný úsudek“.

 

 

Zdroje: Marketingland, Mashable, USA Today

Komentáře

Nahoru