Dnes vyšlo 1 článků

Yahoo bojuje proti AdBlock! Neotevře vám e-mailovou schránku

Bylo jen otázkou času, kdy někomu začne hodně vadit, že nemá takové příjmy z reklam. A tenhle čas právě přišel. Yahoo podniklo razantní krok, kterým bojuje proti uživatelům AdBlock. Bitva začíná.

Reklamy jsou primárním zdrojem příjmů pro mnoho poskytovatelů bezplatného online obsahu. Když si do prohlížeče nainstalujete rozšíření AdBlock, které blokuje reklamy, reklama se vám nezobrazí a poskytovatel tudíž nedostane žádné peníze za to, že jste ji viděli. A to se mu samozřejmě ani trochu nelíbí.

Podle příspěvku na uživatelském fóru AdBlock Plus, Yahoo zřejmě blokuje uživatelům AdBlock přístup k e-mailové schránce. Problém hlásilo několik uživatelů. Místo e-mailů se jim objevilo jen hlášení:

„Uh oh… Nejsme schopni zobrazit Yahoo Mail. Vypněte prosím blokování reklam, abyste mohli nadále používat Yahoo Mail.“

yahoo

Co na to Yahoo?

„V Yahoo neustále vyvíjíme a testujeme nové funkce. Tohle je test, který je aktivní jen pro několik uživatelů Yahoo Mail v USA,“ tvrdí mluvčí Yahoo Anne Yeh v prohlášení pro New York Times.

Zda jen mlží, ukáže pouze čas. Yahoo by bylo první velkou společností, která blokuje klíčové služby kvůli AdBlock. A určitě by se našlo dost uživatelů, kteří by místo vypnutí AdBlock Yahoo Mail jednoduše přestali používat.

adblocker

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru