Tisková zpráva: Y Soft zvětšuje výrobu vlastního hardware, přesouvá se s novou linkou do větších prostor

Y Soft zvětšuje výrobu vlastního hardware, přesouvá se s novou linkou do větších prostor

 Společnost Y Soft, přední dodavatel podnikových workflow řešení, přesunula své výrobní zázemí. Místo sídlení s brněnskou centrálou bude teď nová výrobní linka spolu s odděleními pro objednávky a logistiku sídlit ve větším prostoru samostatné budovy v areálu brněnského Technologického parku. Firma tak navýší tak svoji výrobní kapacitu, zkvalitní výrobní infrastrukturu a slibuje si podporu dalšího růstu. Posílení kapacit rovněž umožní efektivnější sdílení výroby se startupy z portfolia YSoft Ventures, které se zaměřují na IoT. Nová výrobna bude oficiálně otevřená začátkem listopadu. 

 

Na linkách vyrábí Y Soft vlastní hardware, který doplňuje klíčový produkt YSoft SafeQ. Jedná se o platformu pro workflow klientských podniků. V posledním roce zaznamenala společnosti poptávku po tomto hardware o více než 20 %, šlo zejména o USB čtečky karet.

 

Y Soft Ventures má ve výrobě vlastního hardware jednu z výhod oproti jiným venture kapitálovým projektům. Dokáže díky ní startupům zprostředkovat know-how v různých oblastech, mimo jiné i ve výrobě a logistice. Z nového výrobního zázemí tak budou těžit i tyto začínající firmy.

 

20171011_141513 20171011_141438

 

Původní výrobní prostory měly rozlohu okolo 400 metrů čtverečních, nové jsou třikrát větší, 1200 metrů čtverečních. Setrváním v areálu Technologického parku si Y Soft udrží úzkou spolupráci mezi R&D, designovými a výrobními týmy.

 

Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Softu řekl: “Výroba vlastního hardware je pro nás jednou z hlavních strategických výhod. Díky tomu dokážeme zajistit bezchybnou kompatibilitu se softwarovou částí našich řešení. Navýšení kapacit nám umožní udržet krok s rostoucí poptávkou a dále inovovat v oblasti hardwaru.”

 

20171011_141752 20171011_141905

 

Díky přesunu fo nových prostor také vznikla příležitost modernizovat výrobní zařízení a technologie. Nová linka je nyní 7 – 10x rychlejší, každé výrobní zařízení je připojeno k centrální databázi a informace o výrobních fázích jednotlivých produktů se ukládají pro případ potřeby zpětného vyhledávání a analýzy.

 

COO a šéf výroby Marcel Fejtek doplnil: “Například budeme monitorovat a analyzovat data každé komponenty tištěných obvodů. Díky tomu budeme mnohem efektivnější při řešení případných problémů a dlouhodobém zvyšování výrobní kvality našeho hardwaru.

 

image002

 

O Y Soft

 

Společnost byla založena v roce 2000 pomáhá 14 000 klientů ve 120 zemích k větší produktivitě a efektivitě. Vytváří inteligentní podnikání pomocí inteligentních řešení podnikových kanceláří. Ústředí firmy je v České republice, centra výzkumu a vývoje pak v Brně a Praze. Po celém světě má 300 zaměstnanců. 

Společnost vede od roku 2014 investiční skupinu Y Soft Ventures, která pomáhá zrychlovat technologický růst jiných inovativních firem. Také přispívá svými zdroji univerzitám a věnuje setechnickým fórům.

 

ysoft.com

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru