Y Soft Ventures investuje 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

Investiční divize Y Soft Ventures investuje 2,3 milionu dolarů do českých technologických společností GreyCortex (1,3 milionu dolarů) a Lumitrix (1 milion dolarů).

Společnost GreyCortex se specializuje na vývoj řešení pro střední a velké podniky, které slouží k analýze a forenznímu sledování síťového provozu. Uživatelé získají autonomní systém k identifikaci bezpečnostních a provozních hrozeb. Také poskytuje rychlou odezvu v případě zjištění případných hrozeb. Řešení jménem Mendel slouží také ke správě firemní sítě. Mezi zákazníky, kteří používají Mendel, patří například Národní bezpečnostní úřad a mexická univerzita UACM.

logo_rgb_VENTURES black on color

Y Soft Ventures

Investice ve výši 1,3 milionu dolarů by měla posloužit k posílení výzkumného a vývojářského týmu, ale také k zákaznické podpoře.

„Analýza síťového provozu patří mezi poměrně mladé technologie s ohromným obchodním potenciálem. Hlavní přidaná hodnota řešení Mendel spočívá v zapojení pokročilé umělé inteligence. Díky tomu svým zákazníkům dokážeme nabídnout univerzální řešení pro zabezpečení a monitoring sítě,“ dodává Petr Chaloupka, CEO společnosti GreyCortex.

Logo_GC

GreyCortex

A další společnost, která obdrží od korporace Y Soft Ventures investici ve výši 1 milion dolarů, je Lumitrix. Zabývá se vývojem a výrobou softwarového a hardwarového řešení pro videomapping, které využívají zákazníci z různých segmentů, a to od retailu přes zábavní průmysl až po municipality. Česká společnost Lumitrix využije investici k budování globálních obchodních kanálů a k akceleraci dalšího produktového vývoje. A zároveň bude hledat nové obchodní příležitosti.

„Dnes je využití videomappingu omezeno především na zábavní průmysl. My jsme přesvědčení, že se správnými funkcionalitami mají videomappingová řešení silný byznysový potenciál v řadě dalších oblastí. Naší ambicí je dokázat to na celosvětové úrovni. Díky investici a další podpoře ze strany Y Soft Ventures budeme schopni efektivně využít svého know-how k dosažení tohoto cíle,“ konstatuje Lukáš Brus, CEO ve společnosti Lumitrix.

lumitrix

Lumitrix

A k investicím se vyjádřil také Miloš Sochor, Managint Partner Y Soft Ventures: „Strategie Y Soft Ventures je založená na podpoře startupů, které jednak vyvíjí inovativní řešení pro firemní zákazníky a zároveň mají nakročeno ke globálnímu obchodnímu úspěchu. GreyCortex i Lumitrix do naší investiční strategie perfektně zapadají. Pomohou nám tak realizovat naši vizi středoevropské komunity propojující mladé technologické firmy s extrémními investory.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru