Xiaomi se chce stát největším dodavatelem chytrých telefonů v Indii

Xiaomi se snaží v Číně udržet svůj růst. Ale stále silnější postavení má v Indii, která se stává jedním z nejvýznamnějších mezinárodních trhů této společnosti.

Lei Jun, CEO Xiaomi, oznámil, že společnost v Indii prodala více než milion smartphonů během 18 dní. Téměř půl milionu zařízení bylo prodáno za pouhé 3 dny. Pro srovnání, společnosti trvalo v loňském roce ve stejném období měsíc, aby prodala půl milionu chytrých telefonů.

xiaomi

Zdroj: Mi.com

„Indie je v globalizační strategii Xiaomi velice důležitým trhem. Indie se stala našim největším trhem mimo Čínu,“ píše Lei Jun. „Když jsme vstoupili do Indie, byla tam extrémně tvrdá konkurence. Za prvé, dosáhli jsme zde mimořádného růstu, protože naše vize přinesla inovace všem, kteří touží po kvalitních výrobcích za neuvěřitelné ceny. Za druhé, máme v Indii úžasný tým. Rozšiřujeme naši nabídku, zajišťujeme vysokou kvalitu našich výrobků a zlepšujeme poprodejní služby.“

Xiaomi prodalo v Indii během prvních dvou čtvrtletích letošního roku kolem 2,3 milionu chytrých telefonů. Svá zařízení aktivně prodává přes Amazon India, Flipkart a Snapdeal.

Indie je pro Xiaomi stále důležitější, ale na domácím trhu čelí intenzivní konkurenci. V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku Xiaomi prodalo v Číně o 38 % méně smartphonů, než tomu bylo ve stejném období v loňském roce. Lei Jun doufá, že Xiaomi se stane největším prodejcem smartphonů v Indii během následujících tří až pěti let.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru