Dnes vyšlo 1 článků

Xiaomi představuje smartphone s 10jádrovým procesorem za 3 tisíce korun

Čínská společnost Xiaomi, která se zabývá návrhem, vývojem a prodejem chytrých telefonů, před několika dny představila novinku Xiaomi Redmi Note 4. Změny se dotýkají především technické vybavenosti, přičemž design zůstal takřka stejný jako u předchůdce Redmi Note 3.

Model Redmi Note 4 se pyšní celokovovým tělem, které je v zadní části narušeno vodorovnými plastovými mezníky pro průchod bezdrátových sítí. Fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů se vyznačuje fázovým ostřením a světelností objektivu f/2.0. A nenahraditelnou součástí zadní části těla je přisvětlovací dioda a čtečka prstů.

Vlajková loď Xiaomi disponuje rozměrným 5,5palcovým displejem s Full HD rozlišením. Ve spodní části se nachází tři ovládací tlačítka a v horní části zase senzory a přední kamera s rozlišením 5 megapixelů.

Pod kapotou se skrývá 10jádrový procesor MediaTek Helio X20 a 3GB paměť RAM. Kapacita vnitřní paměti je volitelná, přičemž vybrat si můžete 16 GB anebo 64 GB. Ale pokud vám základní vnitřní paměť nebude dostačovat, je možné si ji rozšířit o paměťovou kartu. Baterie s kapacitou 4 100 mAh má vysokou výdržnost.

unspecified.0

Zdroj: The Verge

Xiaomi Redmi Note 4 má rozměry 151 x 76 x 8,35 milimetrů a hmotnost 175 gramů. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow. A cena za tento exkluzivní model od čínské značky? Varianta s 16GB pamětí vyjde na 899 CNY (3 300 korun) a varianta s 64GB pamětí vyjde na 1 199 CNY (4 400 korun).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru