Dnes vyšlo 15 článků

Xiaomi představilo 4K televizi, která konkuruje všem dosavadním výrobcům. Jak cenou, tak rozlišením!

O Xiaomi jsme psali tolikrát, že už je ani nemusíme nějak zvlášť představovat. Vždycky jsme na ně vzhlíželi jako na někoho, komu se celkem úspěšně podařilo obejít patentová opatření kalifornského Applu. Víme, že kopírují, ale kdy jejich příběh vlastně začal?

Bylo tomu totiž nedávno, kdy světlo trhu spatřil jejich nový Xiaomi Mi 1. Konkrétně, když matně zavzpomínáme, byl to srpen roku 2011. Od té doby se Xiaomi dostalo do centra všeho dění. S neuvěřitelným tempem se probojovali na třetí příčku výrobců smartphonů na světě. A aby toho ještě nebylo málo, stále obohacují svůj sortiment o sluchátka, powerbanky, tenisky, náramky, tablety a v poslední řadě i o chytré televize.

Xiaomi dobývá televizní průmysl

Když na chvíli zůstaneme u zmíněných televizí, zjistíme, že se Xiaomi nyní povedlo něco opravdu suprového. Představili totiž novou televizí, díky které se dostávají do hry o prvenství. Protože kromě rozměrů obsahuje také úžasné 4K rozlišení.

356077-5_zpsncdywale

Kromě oslňujícího rozlišení Xiaomi Mi TV patří k nejtenčím televizorům vůbec. V nejužším bodě totiž tento televizor měří přesně 9,9 milimetrů. Novou chytrou televizi bude výrobce prodávat hned ve dvou edicích. Tou první bude Standard, kdy v balení bude pouze samotná smart TV. V Cinema edici přijde zákazníkovi rovnou se skvělým 5.1 systémem.

Co si pro nás Xiaomi připravilo za technologický zázrak?

Z technického hlediska nová chytrá televize od Xiaomi nabídne panel s úhlopříčkou o velikosti 48”, úctyhodným rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů a LEDkami, které budou zobrazovat nekomprimovaný barevný gamut 4:4:4 i například při 60 snímcích za vteřinu a to vše samozřejmě v UHD.

356079-7_zpss5lqcv0v

K hardwarovému vybavení, televizor pohání chipset MStar 6A928 se čtyřjádrovým procesorem a grafikou Mali-T760. Samozřejmostí je dále i 2 GB operační paměť. Vzhledem k tomu, že se jedná o chytrou televizi, bylo vy vhodné zmínit i její systém. Zde si Xiaomi pohrálo trošičku s klasickou verzí Androidu 5.0 Lollipop. Komunikace se zařízením bude samozřejmě možna prostřednictvím Wi-Fi, Bluetoothu 4.0 LE nebo HDMI 2.0 a USB 3.0 porty.

Výrobce dále uvádí, že se jim podařilo vyvinout televizor s bezztrátou kvalitou. Znamená to, že zobrazuje několikanásobně věrnější barvy než konkurenční značky jako Samsung, Sharp nebo například Sony. Jako ukázku uvedli porovnání výseku na vícero panelech.

Televize pomalu tenčí než papír

Televize pomalu tenčí než papír

Jestli mají pravdu, o tom se mohou v Číně přesvědčit již od 22. července. My si na tento zázrak budeme muset počkat, což ještě dosti ztěžuje fakt, že nám tu stále chybí oficiální zastoupení. Kdybychom si však kupovali v Číně tuto televizi, vyšla by nás na 12 000Kč při standardní edici. Rozšířená včetně systému 5.1 za 16 000,- Kč. Avšak, u českých prodejců se na cenu ještě ani raději naptáme…

356078-6-2_zpsfnz101tz 356076-4_zpsh09dvzo4

Zdroj: Refresher

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru