Xiaomi Mi Pad: Vážný soupeř iPadu mini

Poté, co se Xiaomi podařilo rozvířit vody na trhu smartphonů, se snaží svůj úspěch zopakovat i s tablety. Se svým Mi Padem míří docela vysoko. Rozhodně nechce konkurovat tabletům s Androidem, se svými high–endovými funkcemi má blíže k iPadu mini.

Vzhled

Pokud jde o velikost a rozměry, má Mi Pad s iPadem mini opravdu mnoho společného. S velikostí úhlopříčky 7,9 palců jsou na tom úplně stejně. Xiaomi tvrdí, že na konstrukci použili slitinu hořčíku, ale vypadá jako lesklý plast. Kryt není snímatelný, baterii nelze vyměnit. Na levé straně je jen slot na microSD kartu a na pravé jsou tlačítka ovládání hlasitosti a zamykání obrazovky. Nahoře je 3,5 mm jack na sluchátka a dole microUSB.

DSC_0031

Na přední straně v levém horním rohu se blýská logo Mi, uprostřed je čočka fotoaparátu. Dotyková tlačítka pod displejem jsou téměř neviditelná, rozsívtí se, až když je používáte. Zezadu je zadní fotoaparát, dole mikrofon a reproduktory. Tablet Xiaomi Mi Pad je dostupný v bílé barvě. Zepředu je černý, zezadu bílý.

Software a specifikace

V těle Mi Padu se skrývá čtyřjádrová nabušená Nvidia Tegra K1 taktovaná na 2,2 GHz s pátým úsporným jádrem. Nechybí 2 GB paměti RAM, 16 GB úložného prostoru (microSD karta do velikosti 128 GB), WiFi, Bluetooth 4.0, ale chybí GPS. Nepočítá se ani s mobilním datovým přenosem, neexistuje verze tabletu se slotem pro SIM kartu.

mipad

LCD displej o velikosti 7,9 palce a poměru 4:3 má Retina rozlišení 1536 x 2048 -  stejné jako druhá a třetí generace iPadu mini. Je jen málo Android tabletů, které používají tento druh obrazovky, mnohem častější jsou displeje v poměru 16:10 a 16:9.

Pokud rádi fotíte, Mi Pad vás nezklame 8 megapixelovým zadním fotoaparátem a 5 megapixelovým předním. Můžete nahrávat 1080p videa, ale blesk tu nenajdete. Kapacita baterie je impozantních 6 700 mAh!

Xiaomi-MiPad-review-photo-12

MIUI 6 běží na Androidu 4.4.4. Vzhled softwaru je stejný, jaký od Xiaomi známe ze smartphonů, jen je uzpůsobený pro velikost obrazovky tabletu, neexistuje tu žádné menu aplikací.

A cena? V Česku se prodává za zhruba 6 500 Kč a více, ale lze ho sehnat i levněji. Když si ho objednáte z Číny, dostanete přesně ten samý tablet, který byste zakoupili i u nás, ale za nižší cenu. Lidé to tak často praktikují, objednat ho lze například z Gearbest, kde se pod šest tisíc určitě vejdete.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru