Xiaomi Mi Mix se pyšní keramickým tělem a špičkovou výbavou

Soukromá čínská společnost Xiaomi představuje chytrý telefon s displejem přes celou čelní stranu, čímž předběhl velikány jako Apple či Samsung. Chytrý telefon, který se pyšní futuristickým designem, keramickým tělem a špičkovou výbavou, nese název Xiaomi Mi Mix. Disponuje displejem s poměrem stran 17:9 a s full HD rozlišením.

Xiaomi Mi Mix má sice ve spodní části proužek, nicméně rámečky po stranách a v horní části chybí, a tak displej zabírá 91 % plochy přední strany. A k působivému displeji výrobce přidal úchvatný design, neobvyklý materiál a perfektní hardwarovou výbavu.

xiaomi-mi-mix

Zdroj: The Verge

Přestože displej má úhlopříčku 6,4 palců, výrobce zvolil rozlišení pouze 1080p. Delší hrana displeje, který má poměr 17:9, nemá 1 920 pixelů, ale 2 040 pixelů. Neobvyklý displej si vyžádal neobvyklá řešení, a to například piezoelektrický reproduktor ukrytý od displejem. A senzor přiblížení, který vypne displej při přiložení k uchu, je také pod displejem, ale pracuje s ultrazvukem.

mi_mix_03-0

Zdroj: The Verge

Chytrý telefon je vyroben z černé keramiky, která vypadá luxusně. Vyznačuje se vysokou odolností vůči poškrábání a křehkostí.

mi_mix_05-0

Zdroj: The Verge

Displej: 6,4palcový displej s rozlišením 2040 x 1080 pixelů a poměrem stran 17:9

Fotoaparát: 16 Mpx, ostření PDAF, elektronická stabilizace obrazu, přední kamera 5 Mpx

Procesor: Qualcomm Snapdragon 821 (2,35 GHz)

Operační systém: MIUI 8 (Android 6.0.1 Marshmallow)

Paměť: 4 GB LPDDR4 RAM a 128 GB vnitřní úložiště, verze Pro 6 GB RAM a 256 GB vnitřní úložiště

Baterie: 4 400 mAh

Rozměry a hmotnost: 159 x 82 x 7,9 mm, 209 g

mi_mix_06-0

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru