Xiaomi Mi 5 se nejspíš dočkáme už v pondělí

Patříte k zastáncům nejoblíbenějšího českého výrobce smartphonů Xiaomi? Tak to pro vás máme dobré zprávy. Na čínské sociální síti Weibo se objevila pozvánka Xiaomi na událost konající se 19. října. Pátý největší světový výrobce smartphonů sice přesně neprozradil, co chystá, ale s velkou pravděpodobností to bude právě představení nástupce Mi 4.

Co jiného než Mi 5 by to mohlo být?

Z pozvánky to nerozluštíme. Je na ní totiž jen datum a pár čínských znaků, které hlásají: „Další generace nové konference“.

Xiaomi-Mi-5-event-19-10

Kromě Mi 5 by možná mohl být představen Mi Band 2. Mluví se rovněž o tabletech a noteboocích s Windows 10, ale ty by měly spatřit světlo světa spíš až v první polovině příštího roku. Mi Band 2 nebo Mi 5 jsou daleko pravděpodobnější.

Jaký bude nový Mi 5?

Spekuluje se o kovovém šasi, 4 GB RAM, 16/64 GB interní paměti, 16 Mpx fotoaparátu, 8 Mpx přední kameře, snímači otisku prstů, baterii s kapacitou 3030 mAh. Co se týče velikosti, nabídne prý 5,3 palcový AMOLED Quad HD (1440 x 2560) displej. A cenovka? Uvádí se 316 dolarů, což dělá asi 7 500 Kč.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru