xHosting.cz přebral hacknuté hostingy a sám dopadl stejně

xHosting.cz přebral hacknuté hostingy a sám dopadl stejně

Před pár dny jsme Vás informovali o nové vlastníkovi hostingu Kapusta.cz, pod který spadá i Timehosting.cz. xHosting.cz se tak stal majitelem obou hostingů a právě to se mu stalo osudným. Na podnikatelském fóru WebDeal.cz, v našich komentářích a na mnoha dalších místech se objevily zprávy o tom, že xHosting byl sám napaden a hacknut. Stalo se tak dnes v nočních hodinách, přibližně ve jednu ráno. V tuto chvíli je hosting již plně funkční, již vydal vlastní vyjádření. Tato zpráva vyvolala vlnu ohlasu a právě proto se o ní na mnoha místech diskutuje.

xHosting následoval své nové projekty

Je totiž vcelku úsměvné, jak dopadl xHosting chvíli poté, co přebral ztroskotané projekty. Společnost si dala za cíl projekty opravit, zvýšit jejich úroveň, začít nabízet kvalitnější a bezpečnější služby. Neměla však skoro žádnou šanci a pár dní po odkoupení se sama stala terčem neznámého hackera. Dnes pár minut po půlnoci se na stránkách xHostingu objevil text: „Hacked by GHoST61„.

Technici xHostingu pravděpodobně zasáhli velmi rychle. V tuto dobu jsou stránky i servery opět plně přístupné a vše by mělo fungovat tak, jak má. Je smutnou skutečností, že tato událost opět ukázala na slabé zabezpečení hostingů, na mouchy xHostingu, ale připomněla pravidlo, že na internetu není nic bezpečné.


Podoba úvodní stránky společnosti xHosting.cz dne 26. 2. 2011 kolem jedné v noci.

Kapusta a Timehosting, z roty do roboty…

Kapusta a Timehosting se skutečně nedočkají. Není tomu ani týden, co se ve zprávách na Primě objevila reportáž o ztrátě dat díky hacknutí těchto služeb. Reportáž dokonce zabrousila i na profil bývalého majitele a zobrazila jeho kontroverzní status. Změna majitele tedy potěšila stovky majitelů webových stránek, kteří nepřišli o svá data, zůstali na stávajících serverech a věří v lepší budoucnost. Společnost xHosting.cz je ve většině případu na internetu chválena. Právě ona by se měla pokusit o zlepšení služeb odkoupených hostingů a zajištění větší bezpečnosti klientů. V prvních dnech to tak bohužel nevypadá.

V mnoha diskuzí na internetu se objevil názor, že pouze hlupák bude hostovat u společnosti „ovoce a zeleniny“ či tam, kde se ceny pohybují v tak nízkých číslech, že jsou až nereálné. Podle tohoto názoru je hloupé podobným službám svěřovat firemní stránky, drahé projekty a důležitá data. Jak se k tomuto názoru postavíte, to je už jen na Vás. Skutečností je, že Timehosting.cz po svém otevření získal mnoho klientů nalákaných na nízké a „férové“ ceny. Stejně tak i Kapusta získala mnoho kvalitních referencí a klientů nejen díky zajímavým cenám.

Nás magazín připravuje exkluzivní rozhovor s majitelem xHostingu Tomášem Vítovcem, jehož zpráva se objevila na stránkách Kapusty a informovala klienty o změně majitele. V rozhovoru se budeme ptát na budoucnost hostingů, ale i na její minulost a neopomene ani tuto událost. Máte mimořádnou šanci napsat do komentářů otázky, které byste chtěli zodpovědět. Společně s touto událostí jsme založili nový seriál „Svět hostingů“ zaměřený jen na hostingy.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru