Dnes vyšlo 1 článků

Xerry: Dřevěný počítač s luxusním designem od mladých Slováků

Pod vedením dvou mladých vývojářů vznikl luxusní dřevěný počítač zvaný Xerry. Perfektní přístroj má šanci se stát dalším konkurentem Applu, co všechno umí?

Tým mladých slovenských vývojářů pod vedením Martina Pechovského a Jana Tuhárskeho vytvořil originální dřevěný počítač, který rozhodně může konkurovat Applu. Tento počítač pod názvem Xerry byl představen zejména v rámci facebookové stránky společnosti a v rozhovoru pro magazín StarItUp.

Příběh dřevěného počítače

Vytvořit něco takového jako revoluční počítač z tak úžasného materiálu jako je dřevo, muselo dát slovenským vývojářům opravdu hodně práce. Ti v rozhovoru uvádějí, že celá myšlenka inovativního přístroje vznikla již před pěti lety, kdy se rozhodli přinést na trh něco opravdu zajímavého – a to především po designové stránce. Myšlenka byla na světě, následně se oba, Ján a Maťo, sešli a začli pracovat na svém nápadu. Pak jen vymyslet název, vybudovat firmu a začít svůj sen realizovat.

11794343_414368842101789_1771840794601762195_o

Xerry se může pochlubit dřevěným designem, který může konkurovat Applu

„Počítač Xerry má být zhmotněnou představou elegance, designu a multifunkčnosti. Je to počítač a multifunkční zařízení zároveň. Xerry je ekologický a uživatelsky přístupný.“

Proč název Xerry?

Hlavní myšlenka byla v tom, že tento počítač má být jakousi „třeštičkou na dortě“. Něco, co zkrátka zaujme svým provedením a hned v zápětí parametry. Společnost Xerry nabízí designovou dřevěnou skříňku s možností konfigurace, volby dřeva i vlastního brandingu. Model bude dodáván ve 3-4 typech, volba vlastní konfigurace či brandingu bude možná za poplatek.

U počítače Xerry si můžete vybrat, které dřevo se vám bude líbit :-)

U počítače Xerry si můžete vybrat, které dřevo se vám bude líbit :-)

Kdy bude možné počítač zakoupit?

Xerry ještě není na trhu dostupný, společnost na něm stále tvrdě pracuje.  Vývojáři zároveň uvádí, že na výběr pro zákazníka budou tak 3-4 typy s odlišnou konfigurací. Avšak, kdy se dostane produkt na trh – je stále ve hvězdách… Jakmile bude možné tento originální dřevěný počítač zakoupit, budeme vás rádi informovat.

5_28

Zdroj: Startitup, Xerry, Facebook Xerry

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru