Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Aktuální čísla Microsoftu: Xbox 360 ovládl vánoční trh v ČR

Herní konzole Xbox 360 společnosti Microsoft zažila nejsilnější rok ve své historii. Podle výsledků výzkumné agentury GfK dosáhly prodeje konzole Xbox 360 ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 51% hodnotového tržního podílu mezi  nextgen konzolemi. České domácnosti si v předvánoční sezóně oblíbily zejména revoluční pohybové ovládání Kinect pro Xbox 360. Razantní nárůst uživatelů v řádu desítek procent zaznamenala také online komunitní služba Xbox Live.

Loňské Vánoce patřily nejen silným titulům a zavedeným značkám Forza Motorsport nebo Gears of War pro klasické hráče. Za naším úspěchem stojí především pohybový senzor Kinect pro Xbox 360. Jednotliví uživatelé i celé rodiny si oblíbili zcela nové možnosti hraní a nabídku originálních her,“ říká Michala Králová, marketingová manažerka společnosti Microsoft. „V letošním roce chystáme především pokračování zavedených značek s podporou senzoru Kinect. Zaměříme se také na nové multimediální možnosti využití Xboxu. První vlaštovkou je možnost přehrávání videí z YouTube, kterou jsme uvedli počátkem ledna.

Popularitu konzole potvrzuje již druhé ocenění „Produkt roku 2011“ nákupního rádce Heureka.cz. Xbox 360 vloni podobně jako v roce 2010 zcela ovládl kategorii herních konzolí. Ocenění je o to významnější, že je udělováno na základě skutečných nákupních preferencí uživatelů portálu.

Herní konzole Xbox 360 v číslech:

  • prodáno více než 66 miliónů konzolí v 38 zemích
  • prodáno více než 18 miliónů pohybových senzorů Kinect v 38 zemích
  • skoro 40 miliónů uživatelů online komunitní služby Xbox Live v 35 zemích
  • za 8 miliónů prodaných kusů během 60 dní od zahájení prodeje získal Kinect Guinnessův rekord za nejrychleji prodávanou spotřební elektroniku

Více informací o herní konzoli Xbox 360 a pohybovém senzoru Kinect naleznete na adrese www.xbox.cz nebo na www.facebook.com/xbox.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru