Wove Band, náramek s neobyčejně velkou úspornou obrazovkou a elektronickým inkoustem

Kalifornský startup Polyera představil světu inteligentní náramek Wove Band, jehož displej pokrývá netypicky téměř celou plochu zařízení. Náramek je vybaven širokoúhlým multi dotykovým kapacitním e-ink displejem s rozlišením 1024 x 200 obrazových bodů. Uživatel si ohebný displej omotá kolem ruky, takže ve výsledku může pro prohlížení zpráv využívat plochu celého zápěstí.

Hodinky mají speciální operační systém Wove OS, který je založen na systému Android 5.1. Hodinky mají také pásek s rzměry 156 x 30 mm, který disponuje dvoujádrovým procesorem Freescale i.MX7.ARM Cortex-A7 s taktem 1,0 GHz, 4GB vnitřní pamětí a 512 MB RAM

wove-band-first-look-aa-12-of-37

Náramek má elektronický inkoust, který neunavuje oči

Velkou výhodou je elektronický inkoust, který tak neunavuje oči a zvyšuje výdrž baterie. Mezi další specifikace patří hmatová odezva displeje, integrovaný vibrační motorek, podpora Bluetooth 4.0, 230 mAH baterie, devítiosý pohybový senzor, akcelerometr a gyroskop.

wove-band-first-look-aa-33-of-37-e1443899341204

Náramek by se měl začít prodávat už příští rok

Zatím se jedná pouze o prototyp, dosavadní demonstrační verze měla v sobě dle zveřejněných informací navigaci, mediální přehrávač a aplikaci pro prohlížení receptů. Náramek bude možné s největší pravděpodobností spárovat s chytrým telefonem a ovládat přes něj některé jeho funkce. Bohužel další údaje o výdrži baterie nebo detailnějších funkcích zveřejněny nebyly. Polyera určitě bude náramek ještě vylepšovat, takže se máme na co těšit. Tvůrci předpokládají, že by se finální produkt mohl dostat do prodeje už v příštím roce.

wove-band-first-look-aa-16-of-37-840x473

Zdroj: Liliputing

Komentáře

Nahoru