World Future Sports Games 2017: Robotický fotbal, ping-pong nebo závody dronů

Je to teprve pár měsíců zpátky, co se v Dubaji konal největší závod dronů. A už teď je jasné, že tomu není konec. V roce 2017 by se měl v Dubaji podle Světové federace sportů budoucnosti konat největší turnaj World Future Sport Games, kde bychom mohli vidět až 9 robotických disciplín.

Word Future Sport Games bude úplně první turnaj svého druhu, který představí sportovní soutěže založené na inovaci a technologiích budoucnosti. Tento turnaj by se měl konat každé 2 roky a měl by trvat 3 dny. Tohoto turnaje se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i společnosti, akademické instituce nebo výzkumná centra z celého světa.

Na turnaji bude až 9 robotických disciplín

Zní to poněkud podivně, ale už teď je jasné, že i tento turnaj si najde své fanoušky. V rámci turnaje se můžete těšit na 9 disciplín, mezi které patří například závody aut bez řidiče, závody člověkem řízených dronů, robotický fotbal, robotické běžecké soutěže, závody dronů, robotické plavání, robotický stolní tenis, robotický zápas a cybathlon.

Disciplínu Cybathlon zatím Světová federace sportů budoucnosti tají

Co bude cílem jednotlivých disciplín je zřejmě všem jasné, jediná disciplína, která nikomu nic neřekne, je Cybathlon. Popis této disciplíny bohužel zatím Světová federace sportů budoucnosti neuvádí.  Pokud ale zadáme do Googlu Cybathlon 2016, vyjede nám bionická akce ve Švýcarsku, kde „špičkové robotické asistenční technologie pomáhají lidem s handicapem závodit v sérii závodů.“

Cybathlon 2016 se bude konat letos v říjnu ve švýcarském Zurichu a bude zahrnovat závody s využitím exoskeletů, nožních protéz a vozíku a to vše s vlastním pohonem, k tomu navíc hraní počítačových her řízené mozkem.

World Future Sports Games by se už brzy mohl stát velkolepou technologickou podívanou pro všechny tech nadšence.

Cybathlon6events

Zdroj: IQ

Komentáře

Nahoru