Dnes vyšlo 15 článků

WordPress: Kde nám skutečně poradí?

WordPress: Kde nám skutečně poradí?

Ptali jste se někdy, kde by Vám s WordPressem skutečně poradili? Hledáte web, kde jsou k mání návody, tipy a triky pro správu Vašeho WordPressu a pro Váš lepší web na tomto systému? My jich známe mnoho a ty nejlepší jsme se rozhodli sepsat do jednoho článku. Weby s návody, doporučeními, zajímavými doplňky, či jen poradny na internetu. To všechno se dá najít rychle a bezplatně s chvilkou strpení a chutí najít skutečné profesionály. Námi doporučené webové stránky zaměřené na WordPress v tomto článku.

Poradny a diskuzní fóra

Oproti například phpBB3 není podpora WordPressu v Česku natolik rozšířena. I tak existují dvě nejznámější diskuzní fóra, kde nám s WordPressem pomohou a to i velice rychle.

WordPress – česká podpora [ Vstup ] – První český web o tomto WordPressu nabízí krom nejaktuálnějších informací o systému i mnoho zajímavostí, jako například živé ukázky funkční instalace.

Česká poradna pro WordPress [ Vstup ] – Fórum zaměřené jen na systém nám díky svým uživatelům a profesionálům v oboru nabídne mnoho možností, jak si nechat poradit.

I my nabízíme vlastní podporu a to na našem diskuzním fóru v sekci WordPress. Krom jiné je tu i oficiální podpora systému WordPress v angličtině. Poradit nám mohou však takřka všude. Různá diskuzní fóra nabízí sama o sobě malou podporu, většinou sice ne od tvůrců a správců serverů o WordPressu, ale i tak se v nich můžeme dozvědět mnohé. Například podnikatelské fórum Webtrh.cz takovou sekci nabízí.

Magazíny a blogy

Rozsáhlejší sekcí jsou právě magazíny a blogy, tedy různé stránky, kde autoři publikují svoje postřehy z tvorby webů pomocí WordPressu. Těch existují kvanta a ty nejlepší jsme ohodnotili takto.

WPress.cz [ Vstup ] – Tento web je webem naší kolegyně, která nám v mnohém pomohla. Doporučit jej můžeme hlavně proto, že na svém webu shromažďuje skutečně zajímavé pluginy a návody na WordPress. Zajímat by Vás mohly například články:

Separatista.net [ Vstup ] – Velice známým se stal právě tento web obsahující mnoho článků o WordPressu, včetně tipů na jeho zlepšení a zároveň i zlepšení Vašich webových stránek. Doporučujeme například články:

Těmito dvěma tipy však nekončíme. Například na Tutorials.cz nám poradí, jak si vytvořit vlastní šablonu a například magazín Interval.cz nabídne také mnoho článku o WordPressu. Doporučit můžeme i další blogy, například Re4der píše o WordPressu takřka stále a pár článků naleznete i na mém blogu.

Využíváte redakční systém WordPress? Pokud ano, určitě jste se někdy zamýšleli nad otázkou, jak svůj web na tomto systému vylepšit. My, jako správní uživatelé WordPressu, jsem se rozhodli sestavit žebříček nejzajímavějších pluginů, které doporučujeme. Najdete je v tomto článku!

Jste-li skalním uživatelem redakčního systému WordPress, který je využíván i na našem magazínu, určitě jste někdy řešili problém s nedostatkem šablon pro Vaše použití. Na internetu existují desítky stránek nabízejících volně stažitelné šablony, ty se však mohou vyskytovat i na jiných webech!

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru