Woodmark.it – super pomůcka na výběr fontu

Nejen profesionální designéři občas potřebují vybrat ten správný font, který do daného projektu prostě sedne. Někdy potřebujeme udělat něco do školy, do práce nebo jen pro soukromé účely. Ať už je to dokument ve Wordu, prezentace v PowerPointu nebo něco v Photoshopu, písmo bezpochyby ovlivňuje celkový vzhled.

Probírat se desítkami nebo stovkami písem, které máte nainstalované v počítači, trvá dlouho. Pamatovat si všechny fonty taky nemůžete, a tak to často dopadá tak, že každý člověk má třeba pět svých oblíbených fontů a ty používá všude. Není to trochu škoda? Poradíme vám, jak si rozšířit rozhled.

Pěknou pomůckou při vybírání správného fontu je web wordmark.it. Funguje velice jednoduše. Do okýnka nahoře uprostřed napíšete libovolné slovo. Pro češtinu doporučujeme nějaké slovo s diakritikou, abyste pak nebyli překvapení, že písmo nepodporuje české znaky. Vlastně tam nemusíte psát vůbec žádné slovo, mohou to být jen znaky „ěščřžýáíéň“ nebo něco podobného.

slovo

Každopádně když zmáčknete enter, na stránce se vám načte zadané slovo (nebo změť znaků) ve všech písmech, která máte nainstalovaná v počítači. Můžete si ještě přepnout zobrazení, změnit velikost písma nebo barvu.

wordmark

Pokud pak na určitá písma kliknete, vyberete je tím a můžete vytvářet filtry. Wordmark.it je jednoduchý, ale neočekávatelně efektivní nástroj. Z vlastní zkušenosti doporučujeme!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru