Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Wolt spouští vánoční projekt na podporu neziskových organizací

„Vánoce jsou obdobím, kdy bychom si měli pomáhat, o to více to platí v této nejisté době. Proto jsme se rozhodli podpořit pět neziskových organizací z různých oblastí, aby se pomoc dostala k co nejširšímu okruhu těch, kdo ji potřebují. Kromě finančního příspěvku jak ze strany zákazníků, tak Woltu, zajistíme také marketingovou podporu skrze všechny naše komunikační kanály, aby se o možnosti pomoci dozvědělo co nejvíce lidí,” přibližuje Jan Foret, generální ředitel Woltu pro Českou republiku.

Pomoc na dvě kliknutí

Příspěvek začíná na částce 100 Kč, která se stupňuje na 200 Kč, 500 Kč až k částce 1000 Kč. Lidé ale mohou samozřejmě přispět i více. Stačí jednoduše kliknout na částku u konkrétní neziskové organizace přímo v aplikaci a ta se automaticky přičte k celkové objednávce. Platbu je možné také provést jednoduše přes Apple Pay.

Kam příspěvek poputuje?

Finanční podpora půjde pro Armádu spásy, konkrétně na Nocleženku (zahrnující nocleh, polévku a teplý nápoj) pro lidi bez domova, rovněž pak na deky, spacáky a stany. Milovníci zvířat mohou přispět organizacím Kočičí přání a Tlapky na cestě, kde částka půjde na granule a příspěvek na veterinární péči. Organizace Elpida, která pomáhá seniorům, bude moct díky podpoře financovat projekty jako jsou Ponožky od babičky, Polévky od babičky Marušky, či vzdělávací a kulturní aktivity.

Další z neziskových organizací je Klub svobodných matek, kde se bude jednat příspěvek na potraviny, vánoční dárky, bydlení a energie, či na obědy ve škole / školce. „Právě téma rodičů samoživitelů rostlo v posledním pandemickém roce stále více na významu, tím spíše kvůli aktuálnímu zdražování. Podle našich nejnovějších výzkumů se cítí být existenčně ohroženy tři čtvrtiny samoživitelů, přičemž nejvíce pociťují zvýšení cen právě u potravin, energií a oblečení. Proto jsme rádi, že se nám podařilo spojit síly s Woltem a rozšířit možnosti pomoci,” komentuje Dana Pavlousková, ředitelka a zakladatelka Klubu svobodných matek.

Vánocemi podpora nekončí

Wolt již podobným způsobem pomáhal ve Finsku, kde zajišťoval jídlo pro lidi bez domova. Původním cílem bylo nasbírat na Štědrý večer alespoň 100 porcí, ale konečný výsledek byl ohromující – darováno bylo přes 15 000 jídel. Tento rok se tak pomoc rozrostla kromě České republiky také do Dánska a Švédska. „Podpora neziskových organizací není krátkodobá záležitost, která Vánocemi skončí. Naopak bude probíhat celoročně. Již nyní tak dokončujeme přípravy, abychom mohli na vánoční projekt plynule navázat obdobnými aktivitami,” dodává Jan Foret.

Více informací o jednotlivých možnostech pomoci, najdete zde:

Elpida

https://wolt.com/cs/cze/prague/venue/elpida

Klub svobodných matek

https://wolt.com/cs/cze/prague/venue/klub-svobodnych-matek

Tlapky na cestě

https://wolt.com/cs/cze/prague/venue/tlapky-na-ceste

Kočičí přání

https://wolt.com/cs/cze/prague/venue/kocici-prani

Armáda spásy

https://wolt.com/cs/CZE/prague/venue/armada-spasy

O Woltu

Wolt je technologický startup založený v roce 2014 ve Finsku. Působí ve více než 210 městech ve 23 zemích a má přes 4 000 zaměstnanců, 15 milionů registrovaných uživatelů, 125 000 partnerských kurýrů a 60 000 partnerů z řad restaurací a obchodů. Vedle jídla totiž rozváží i potraviny a další maloobchodní zboží. Generálním ředitelem je Miki Kuusi, oceněný Forbesem v globálním žebříčku 30 pod 30. Generální ředitel pro Českou republiku je Jan Foret. V České republice služba působí v 11 městech, konkrétně v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni, Liberci, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Kladně a Mladé Boleslavi. V listopadu 2021 sjednala americká rozvozová firma DoorDash akvizici Woltu, její dokončení se očekává v první polovině příštího roku. Pokračovat bude pod svým původním názvem, značkou i službami. Wolt je k dispozici jako aplikace pro iOS nebo Android, ale také na webu www.wolt.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru