Windows XP zbývá již jen 499 dní. Pak již pro ně Microsoft nebude zajišťovat technickou podporu

Od vydání legendárního operačního systému uplynulo jedenáct let. Tehdy šlo o prvního vážného nástupce Windows 98. Microsoft od té doby stihl vydat dokonce tři další verze svého systému. Vista velký úspěch neslavila, ale prošlapala cestu pozdějším Windows 7. Tento podzim jsme přivítali Windows 8, která se pro změnu pokouší o revoluci na poli počítačů.

A proto Microsoft již dříve oznámil, že jednou nastane ten soudný den, kdy přestane zajišťovat technickou podporu pro Windows XP. Dobrá zpráva je, že nám kluci od Microsoftu dávají ještě více než rok, abychom mohli přejít na Windows 7 nebo Windows 8. To se však týká pouze koncových uživatelů, kterým přechod na nové Windows nedělá nijak zásadní problém. Trable to však přidělá zejména malým a středním firmám, který tento středověký kus softwaru používají na všech svých firemních počítačích. Migrace na nový operační systém totiž pro ně neznamená jen přeinstalaci jednoho PC, ale je třeba dořešit multilicence pro všechny druhy PC, vyhranit si na to dostatečný budget atd. Velké korporace, ve kterých se také Xpéčka stále hojně využívají, už teď hlásí, že přechod na novou verzi Windows nestihnou.

Dá se předpokládat, že většina firem přejde na Windows 7, které jsou již ozkoušené a uživatelé si je na rozdíl od Windows Vista oblíbili. Navíc se od Xpéček až tak moc neliší. Zaměstnanci si na ně proto bez problémů zvyknou. U koncových zákazníků podle nás taktéž zvítězí Windowsácké Sedmičky.

Zdroj: Softpedia.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

  • Macoun Kuba

    co přesně si mám vysvětlit pod pojmem „technická podpora“ … pokud budu mít ovladače na pc tak tam XP poběží v pohodě dá ne?? … Nedám na ně totiž dopustit!

    •  Nebudou napriklad uz zadne aktualizace, zaplaty atd. Defacto to, co by melo delat Widle bezpecnym kusem softwaru. Samotnemu uzivateli to asi bude celkem jedno, pokud nekdo neobjevi nejakou mega diru v systemu. Firmam uz to tak moc jedno nebude

Nahoru