Windows XP jsou pro vás 3x dražší než koupě nového OS

Windows XP jsou pro vás 3x dražší než koupě nového OS

Microsoft se nadále snaží naléhat na každého, kdo ještě používá Windows XP, aby přešel na novější OS. Nové statistiky ukazují, že snahy jsou téměř k ničemu.

Údaje poskytnuté StatCounter ukazují, že systém Windows XP nadále drží 21,12% podílu na trhu, i když podpora tohoto OS bude ukončena dříve než za 12 měsíců.

windowsxp

Nebezpečné

Microsoft také vydal nové varování pro uživatele po celém světě a to zejména proto, že přetrváváním na Windows XP i po jejich odchodu do důchodu můžete svá data vystavit nebezpečí. Systémy budou celkově náchylnější k útokům.

Dost drahé

Nová prověřovací studie Microsoft navíc ukázala, že používat Windows XP je nejen velmi riskantní, ale také dost drahé.

Výzkum provedený společnosti IDC a publikovaný The Financial Express ukazuje, že průměrné náklady na upgrade pro podnikatele – uživatele Windows XP jsou na základě tříletého odepisování 95 dolarů. Po 8.4.2014 už to ale bude 300 dolarů, protože budou společnosti muset zaplatit tuto částku pro vlastní podporu a zlepšení v oblasti bezpečnosti.

Na zhruba 50-60% instalovaných počítačích v podnicích stále běží systém Windows XP. To je alarmující situace, jak se tyto podniky vystavují riziku narušení bezpečnosti. Mohou potenciálně také vytvořit negativní velký zásek do značky společnosti Microsoft,“ uvedl Amrish Goyal, ředitel Windows Business Group.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Emil

    Jestli to bylo myšleno jako vtip, tak jsem se docela dobře pobavil.
    Jinak nás stojí Windows XP už léta 0 Kč, za kolik bychom teda pořídili nový OS?

    • Je to studie Microsoftu, co byste čekal, že napíší, že XPéčka jsou lepší než jejich suprové osmičky?

    • 0,-Kč? Mám to chápat tak, že ho máte nelegálně? :P

  • Než používat už prehistorický systém, to radši Linux. Ovládání to má podobné, je zadarmo a bezpečný. Jinak jsem samozřejmě #MsOvce, to byl jen příklad kdyby.

Nahoru