Dnes vyšlo 1 článků

Windows trpí vážnou bezpečnostní chybou

Windows trpí vážnou bezpečnostní chybou

Microsoft odhalil vážnou bezpečnostní trhlinu ve všech Windowsech. Chyby může útočník využít přes webový prohlížeč a spustit tak jakýkoliv škodlivý program na cizím počítači. Bohužel náplast na tuto vážnou chybu prozatím chybí.

Chyba souvisí s MHTML protokolem v internetovém prohlížeči. Útočník může tak díky vážné bezpečnostní chybě spustit speciálně upravený kód, který od pohledu vypadá jako normální internetová stránka.

Microsoft uvedl:
Na opravení chyby usilovně pracujeme

A proto doporučuje prozatím protokol MHTML zablokovat

K zakázání MHTML nepotřebuje uživatel žádné znalosti, stačí na stránkách Microsoftu spustit program Fix It, který provede automatizované nastavení počítače a tak nebude možné této chyby zneužít.

Program má dvě tlačítka. Tlačítko vlevo protokol zablokuje, to vpravo ho naopak spustí, aby bylo možné protokol používat i po vydání bezpečnostní záplaty.

Kdy přesně Microsoft chybu opraví není známo. Program Fix It naleznete na oficiálních stránkách Microsoftu.

Pavel Mikovčák neboli také na internetu známý jako Archer. Je také spolumajitelem webu Gamel.cz, redaktorem na Objevit.cz a moderátorem herní sekce na RostWorld.cz. Chodí na Střední Školu Strojírenskou a Dopravní. Mezi jeho záliby patří florbal, hudba a hry.

Komentáře

Nahoru