Windows Store nakonec zmoudřel? The Witcher II a GTA IV nakonec budou ke stažení

Nedávno někdo při zkoumání podmínek obchodu Windows Store objevil, že se v něm nachází pouze aplikace ohodnocené maximálním věkovým ratingem PEGI 16, který platí pouze v Evropě. Zatímco pro Ameriku byla stanovena hranice v podobě místního ratingu ESRB M.Co to znamená?

Znamená to, že v Evropě se nebudou moci prodávat hry s nálepkou pro dospělé, v USA se však hráči tytéž hry ve Windows Store normálně najdou. Pravidla pro věkové omezení v obchodě někteří pochopí, jiní nikoli. Problém vyvstal především v oblasti her. Jelikož nálepku dospěláckých her nenosí pouze erotické tituly, ale třeba takové herní pecky jako The Witcher II (Zaklínač II) nebo GTA IV. se nebudou nacházet hry pro dospělé. Konkrétně se to mělo týkat těchto her:

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Witcher II
Call of Duty: Modern Warfare 3
Max Payne 3
The Walking Dead
Sleeping Dogs
Dishonored
Mass Effect 2
Mass Effect 3
LA Noire
Spec Ops: The Line
Fallout: New Vegas
Deus Ex
Assassin’s Creed: Revelations

Microsoft si naštěstí nespravedlivé rozdělení ratingů rozmyslel a nejpozději v prosinci bychom se měli dočkat změny. Nově tak budou mít do Windows Store povoleny přístup aplikace s hodnocením PEGI 18. Redmondští se tak vyrovnají jiným digitálním katalogům (s hrami), mj. Steamu nebo dokonce vlastnímu Windows Phone Storu.

O PEGI – co znamenají nálepky?

Nálepky věkového ratingu PEGI jsou na přední a zadní straně balení hry. Značí jednu z následujících věkových úrovní: 3, 7, 12, 16 a 18.  Poskytují spolehlivou indikaci vhodnosti obsahu hry ve smyslu ochrany dětí a mladistvých. Věkový rating se netýká úrovně složitosti nebo znalostí potřebných pro hru

PEGI 16

Tento rating upozorňuje na to, že násilí nebo sexuální aktivity jsou ve hře zobrazené stejně, jako reálném životě. Jejich hráčů by se měli vyrovnat s extrémnější vulgární mluvou, používáním tabáku a drog a vykreslením kriminálních aktivit.

PEGI 18

Klasifikace pro dospělé je aplikována, pokud je ve hře přítomno zobrazení hrubého násilí nebo specifických druhů násilí. Hrubé násilí je velmi složité definovat, protože jeho úroveň je v mnoha případech velmi subjektivní, ale obecně může být definováno, jako podoba násilí, která může v hráči způsobit odpor.

ESRB

The Entertainment Software Rating Board (ESRB) je organizace, která uděluje ratingy počítačovým a podobným hrám v USA a Kanadě. Používá k hodnocení zkratky, které značí, pro jakou věkovou skupinu jsou hry vhodné, zda obsahují násilí , krev apod. Skupina M značí Mature – ne porno, ale hry pro dospělé :-).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru