Windows 8 z pohledu vývojáře a Microsoftu

Windows 8 z pohledu vývojáře a Microsoftu

Hodně se toho napovídá o výkonnosti Windows 8 a v poslední době mnozí tvrdí, že Windows 7 je stejně mnohem rychlejší a stabilnější než nový vlajkový operační systém Microsoftu.

Anonymní vývojář

Současně pokračuje běh na dlouhou trať mezi podílem Windows, Linuxu a Mac OS X na trhu. I když je dost obtížné určit, který z nich je rychlejší, anonymní vývojář Microsoftu se snaží dát věci do pořádku. I když z pochopitelných důvodů odmítl prozradit jméno, vysvětluje, že „Windows je skutečně  v mnoha situacích pomalejší než jiné operační systémy a tyto mezery se zhoršují.“

To není zcela v souladu se slovy Stevea Ballmera, to je pochopitelné. Ale hlavním důvodem pro tento rozdíl mezi Windows a dalšími platformami je přístup společnosti ke zvýšení výkonu. Vývojář se vyjádřil, že příčina tohoto problému je sociální, Windows nemá potřebu se ve vlastním zájmu zlepšovat jen pro svoji slávu, jako to vidíte například ve světě Linuxu.

Vývojář pak také vysvětlil, že Microsoft ztratil hodně talentovaných lidí, kteří raději přešli ke Googlu a dalším velkým společnostem v Seattlu. Následkem toho se Microsoft rozhodl sázet na mladé lidi přímo z vysoké školy. Je to docela v pořádku, ale jak vývojář připomíná, mnozí mladí zaměstnanci raději zavádí nové technologie, než zlepšují ty stávající.

„Tito junior vývojáři mají také tendenci dělat zlepšení systému zavedením zcela nových funkcí místo zlepšení starých. Podívejte se na posledních verzích produktů Microsoftu: nemáme zájem opravit staré rysy, ale vytvářet nové. Nové funkce vám zaberou mnohem více času než přepracování a zlepšení těch starých,“ vysvětluje.

Nakonec si ale anonymní vývojář uvědomil, že to asi trochu přehnal a vydal ještě druhou zprávu, ve které vysvětlil, že Windows a Microsoft stále ještě mají talentované zaměstnance, ale některé projekty prostě nefungují tak, jak by měly. „Bez ohledu na to, co si myslíte o UI Windows 8, je systém skálopevný, stejně jako byl Windows 7, a já jsem hrdý, že jsem byl malou částí celého procesu jeho vývoje,“ uzavírá vývojář s poněkud omluvným výrazem.

Microsoft

Technický gigant Microsoft se nakonec rozhodl vydat prohlášení v návaznosti na intenzivní kritiku, které se mu dostalo po představení Windows 8, s tím, že jejich nová vlajková loď „se den ode dne zlepšuje“.

V říjnu 2012, kdy společnost představila Windows 8, mnoho lidí nechápalo Stevea Ballmera a další vysoce postavené pracovníky v Microsoftu za to, že odstranili tlačítko Start. To totiž směřovalo k celkovému zmatku, který uživatele od nového operačního systému odrazoval. Pak si všichni dělali legraci z toho, že neoficiální statistiky odhalily pomalý prodej Windows 8.

Zatímco Microsoft byl zpočátku o tomto problém velice málomluvný, nyní se k této kritice vyjádřil.

„Pojďme se na chvíli zastavit a zvážit jeho cíl. Nakonec prodej 100 milionů kopií produktu je dobrá věc. Vlastně poslouchat zpětnou vazbu na zlepšení výrobku je dobrá věc,“ řekl Frank X. Shawn, viceprezident pro firemní komunikaci společnosti Microsoft.

Možná se tak ptáte, co je tedy pravda? Pokud jde o Microsoft, Windows 8 je podle nich výborný produkt, ale také připustili, že se budou snažit, aby byl ještě lepší.

„Windows 8 je dobrý produkt a den ode dne se stává lepším. Windows 8 budeme nadále zlepšovat, stejně jako všechny naše výrobky, takže to, co je dobré, bude ještě lepší. Budou lidé, kteří souhlasí. Ale stejně tak budou ti, kteří nesouhlasí,“ uzavřel Shaw.

Microsoft již vyjádřil svůj záměr věnovat více pozornosti zpětné vazbě od zákazníků a do nadcházející aktualizace Windows Blue, která bude představena letos v létě, se chystá zabalit pár změn právě na základě doporučení uživatelů. Říká se, že Microsoft může dokonce přinést zpět tlačítko Start, ale zatím není jasné, zda by opravdu spustilo Start menu, nebo by sloužilo jen jako zástupce pro úvodní obrazovku.

A jak se k systému, který je ještě tak dlouho po svém uvedení tolik přetřásán, stavíte vy?

Zdroje:https://news.softpedia.com/news/Anonymous-Microsoft-Dev-Windows-Is-Slower-Than-Other-Operating-Systems-352633.shtml,https://news.softpedia.com/news/Microsoft-Publicly-Slams-Critics-Windows-8-Is-Getting-Better-Every-Day-352631.shtml

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru