Dnes vyšlo 15 článků

Windows 8: Úspěch nebo propadák?

Windows 8: Úspěch nebo propadák?

Mezi uživateli nové „osmičky“ zatím moc nefrčí

Prodej nového operačního systému Windows 8 po půl roce od uvedení na trh ani zdaleka nenaplňuje očekávání. Prodej „osmiček“ nedokáže konkurovat starším Windows 7. Statistiky prodejen Gigacomputer ukazují, že by Windows 7 upřednostnilo dokonce 94% zákazníků.

Neúspěch se navíc netýká pouze osobních počítačů. Windows 8 prohrávají na celé čáře i na poli tabletů, kde je drtivě poráží iPody se systémem Android. Již zmíněná cifra 94% zákazníků se týká lidí, kteří si kupují samostatný operační systém. I v případě, že si lidé kupují nový počítač či notebook, ovšem raději sáhnou po Windows 7. Tento nepoměr ovšem také do jisté míry ovlivňují slevové akce v rámci výprodeje starých zásob.

Jako jeden z důvodů, proč Windows 8 nemá na trhu doposud větší úspěch, je uváděno mírně odlišné uživatelské prostředí. Lidé nejčastěji postrádají tlačítko start (ostatně již se uvažuje o tom, že se do Windows vrátí) a také je pro ně nezvyklé uživatelské prostředí Metro. Toto uživatelksé prostředí ostatně kazí statistiky i v rámci prodeje tabletů s Windows 8 – uživatelé se raději přiklánějí k Androidu jehož uživatelské prostředí již důvěrně znají.

Zdroje: https://veda-a-technika.eurozpravy.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru