Windows 8 jsou stejně neúspěšné jako Visty před pěti lety

Používanost nejnovější verze operačního systému Windows, Windows 8, je dva měsíce od jejího uvedení výrazně nižší než tomu bylo v případě verze Windows Vista.

V týdnu končícím v sobotu 22. prosince, tedy přibližně dva měsíce po uvedení na trh 26. října, používalo Windows 8 podle statistik Net Applications 1.56% uživatelů osobních počítačů přistupujících k Internetu respektive 1.7% z uživatelů takových PC s Windows. Windows Vista po dvou měsících používalo celých 2.2% uživatelů a dá se předpokládat, že v dalším měsíci to bylo ještě více.

Znáte historii Windows Vista?

Windows Vista je přitom dosud nejméně úspěšnou verzí Windows za posledních více než deset let. Tento operační systém se nikdy nestal ani nejpoužívanější verzí Windows, když po Windows XP uvedeném v 2001 tuto pozici přebrala verze Windows 7.

Zdroj: https://www.dsl.sk/article.php?article=13520&title=

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru