Windows 8 bude zdarma?

Windows 8 bude zdarma?

Máte na svém počítači, notebooku či tabletu stále Windows 7? Z jakého důvodu? Nechce se vám platit za licenci Windows 8? Jestli je to přesně váš důvod, tak si můžete začít připravovat váš počítač na nový design. Microsoft chystá zpřístupnit Windows 8 zadarmo.

Na veřejnost unikli zprávy o tom, že Microsoft chystá speciální verzi svého operačního systému s pracovním názvem Windows 8.1 s Bingem. Vrabci na střeše si navíc cvrlikají o tom, že tato edice by mohla být nabídnuta zdarma uživatelům Windows 7 (a když ne zcela zdarma, tak za mírný poplatek).

Spekuluje se o tom, že by se mělo jednat o systém s předinstalovanými klíčovými aplikacemi a službami Microsoftu.

Jedna z testovacích verzí dokonce unikla na internet. O co Microsoftu ve skutečnosti jde? Samozřejmě chce přinutit uživatele Windows 7 přejít na novější verzi OS.

Otázkou tedy je, na čem chce firma Microsoft vydělat? Předpokladem je, že se bude více zaměřovat na příjmy ze svých cloudových služeb a z aplikací.

 

Zdroj: www.theverge.com

Obrázek: www.tendenarium.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru