Dnes vyšlo 15 článků

Windows 8.1 budou dostupné všem v říjnu

Windows 8.1 budou dostupné všem v říjnu

Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o operační systém Windows 8, tak musel slyšet o chystané aktualizaci 8.1. Ta přinese vylepšené rozhraní Metro, nové aplikace a plno dalších věcí. Dokonce se tu částečně vrátí i známé tlačítko Start, které je s námi již od Windows 95.

Microsoft již dříve oznámil, že hotovou verzi 8.1 poskytne vývojářům již ke konci srpna. Nyní ale oznámil, že k uživatelům se tato verze dostane až v říjnu tohoto roku. Vývojáři díky tomu mají několik měsíců na úpravu ovladačů a odstranění chyb.

Windows 8.1 není jenom balíčkem záplat, přibylo zde mnoho novinek, například:

 

1) Tlačítko Start

Vleve dole lze vidět nové tlačítko Start

Vlevo dole lze vidět nové tlačítko Start

Ano, slyšíte dobře, do Windows se vrací tlačítko Start, které tu bylo s námi již od Windows 95. Ale nejásejte předčasně. Vrací se sice tlačítko Start, ale bude sloužit pouze k přepínání mezi plochou a Metrem, takže nabídky Start se už ve Win 8 pravděpodobně nedočkáme.

 

2) Dlaždice s různou velikostí

Nové dláždice budou moci mít i čtvrtinovou nebo naopak 4x větší velikost než původní dlaždice

Nové dlaždice budou moci mít i čtvrtinovou nebo naopak 4x větší velikost než původní dlaždice

Nyní jsou k dispozici extra malé a extra velké dlaždice zástupců aplikací. Microsoft předpokládá, že o nejpoužívanějších aplikacích toho chcete vědět co nejvíc, a proto zvětšíte velikost jejich dlaždic. Například pokud často kontrolujete počasí, tak zvětšením dlaždice aplikace „Počasí“ uvidíte mnohem podrobnější předpověď. Pokud ale chcete mít co nejvíce místa, tak jednoduše zvolíte nejmenší možnou dlaždici, které oproti té původní má pouze čtvrtinovou velikost. Toto jistě ocení lidé, co chtějí do Start menu vecpat co nejvíce aplikací. Je to taktéž taková malá „záplata“ na to, že obrazovka Start neobsahuje složky.

 

3) Libovolné pozadí Metra

U pozadí bude na výběr z mnohem širší palety barev

U pozadí bude na výběr z mnohem širší palety barev

Nyní je u Windows 8 v Metru na výběr co se týče pozadí z 25 barev a několika šablon. Ve Windows 8.1 bude ale toto číslo mnohem vyšší. Navíc se už nemusíte držet pár základních šablon – budete si moci nastavit jako tapetu libovolný obrázek nebo fotku.

 

4) Nové vyhledávání

Ve Windows 8.1 bude kompletně zmeněno vyhledávání

Ve Windows 8.1 bude kompletně zmeněno vyhledávání

Vyhledávání ve Windows 8.1 prošlo velkou změnou. Kromě toho, že bude hledat ve vašem počítači, tak bude vyhledávat i na internetu pomocí integrovaného Bingu. Tímto se Microsoft snaží zviditelnit svůj vyhledávač Bing a vypadá to, že stále nevzdal svůj boj s Googlem.

 

5) Nový Store

Windows Store prošel velkou změnou. Informace o aplikacích jsou nyní mnohem přehlednější

Windows Store prošel velkou změnou. Informace o aplikacích jsou nyní mnohem přehlednější

Store si rovněž velmi změnil. Nyní je mnohem předlednější a navíc nabízí mnohem více vyhledávacích filtrů, umí sám instalovat aktualizace a umí vám doporučit obsah podle toho, které aplikace nejčastěji používáte. Taktéž bylo oznámeno, že Microsoft spolupráce s Facebookem na oficiálním klientu.

Jestliže vás Windows 8.1 zaujali  a chtěli byste si je zkusit, tak si můžete přečíst náš návod na jejich stažení z Windows Store zde.

 Zdroj:mashable.com, winbeta.org, extremetech.com

Komentáře

Nahoru