Dnes vyšlo 15 článků

Windows 7 prodal 90 milionů svých kopií

Windows 7 prodal 90 milionů svých kopií

Společnost Microsoft oznámila, že její Sedmičky byly prodány na 90ti milionech kopiích za půl roku. Prodej Sedmiček byl zahájen 22. října 2009. Celá zpráva znamená, že Sedmičky jsou prodávány dvakrát více než Visty za stejné období. Někoho to možná nepřekvapuje, někoho ano. I my diskutujeme, zda-li Vistu zničila masmédia nebo se zničila sama (fórum), jelikož tento „nepovedený“ operační systém získal velice brzy negativní reputaci díky uspěchanému vydání Visty na trh a mnoha zdrojovým chybám opravovaným až díky aktualizacím a dalším problémům.

Novému operačnímu systému se však daří lépe hned od začátku. Získává mnoho chvály a jeho uživatelé jsou vesměs spokojeni. Oproti Vistám tedy dle mínění uživatelů jsou Sedmičky stoprocentním zlepšením a Microsoft tak alespoň částečně dokázal napravit svoji karmu.

Těžba na tomto mínění je marketingem Microsoftu, co mu však moc nejde jsou firmy. Přesněji využívání Sedmiček ve firmách, které s přechodem na nový systém čekají do prvního service packu.

I přesto, že jsou příjmy Windowsů 7 podstatně vyšší, celkové příjmy příliš nerostou. Microsoft Sedmičky vydal na trh za 50% slevu a ceny se zvýšily od 1. ledna tohoto roku.

Jste i Vy jedním z 90.000.000 uživatelů Sedmiček?

Zdroj: Sitepoint.com

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru