Wikipedie neomezených možností: Poznejte báječné lidi, kteří neexistovali

Wikipedie neomezených možností: Poznejte báječné lidi, kteří neexistovali

Wikipedie: to je úžasná idea sdílených informací a společné práce dobrovolníků po celém světě. Také je to ovšem místo, kde kromě seriózních článků a faktů nutně najdete i nějakou tu fámu nebo výmysl. Objektivní fakta stále drtivě převažují, zde se ale podívejme na některé osobnosti Wikipedie, jejichž životopisy si jejich autoři patrně úplně vycucali z prstu. Nebo ne?

John Titor

Podle autora článku se jedná o cestovatele v čase, který k nám přilétal z budoucnosti. Také měl nastolit základní prvky stroje času a vytvořil předpoklady pro nadcházející roky. Ty se sice ukázaly jako nepřesné, ale zajímavosti této osobnosti to mnoho neubírá.

Stanislav Petrov

Tomuto muži bychom mělo být všichni vděční za naše životy. Údajně totiž zabránil jaderné válce, když informoval o nefunkčnosti satelitního varovného systému Sovětské protivzdušné obrany.

Natasha Demkina

Tato žena by údajně měla mít schopnost vidět do nitra lidského těla. Její zrak se tak vyrovná špičkovým rentgenům a pomáhá diagnostikovat řadu chorob. Žena cestuje po světě a svými schopnostmi pomáhá trpícím.

Roy Sullivan

Patrně jeden z nejšťastnějších lidí na světě – tedy, jak se to vezme. Měl štěstí, když přežil sedm různých zásahů bleskem, sám ale nejspíš příliš šťastný nebyl, neboť si v 71 letech vzal život.

Wolf +585, Senior

Tento muž byl jinak znám pod jménem Hubert Blaine Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff, Sr. Toto ovšem stále není jeho celé jméno, které mělo znít Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Apollo Wolfe­schlegelstein­hausenberger­dorffvoraltern­waren­gewissenhaft­schaferswessen­schafewaren­wohlgepflege­und­sorgfaltigkeit­beschutzen­von­angreifen­durch­ihrraubgierigfeinde­welche­voraltern­zwolftausend­jahres­vorandieerscheinen­wander­ersteer­dem­enschderraumschiff­gebrauchlicht­als­sein­ursprung­von­kraftgestart­sein­lange­fahrt­hinzwischen­sternartigraum­auf­der­suchenach­diestern­welche­gehabt­bewohnbar­planeten­kreise­drehen­sich­und­wohin­der­neurasse­von­verstandigmen­schlichkeit­konnte­fortplanzen­und­sicher­freuen­anlebens­langlich­freude­und­ruhe­mit­nicht­ein­furcht­vor­angreifen­von­anderer­intelligent­geschopfs­von­hinzwischen­sternartigraum, Senior. Vlastník nejdelšího jména na světě, skládajícího se ze 746 písmen, byl německý přistěhovalec a zemřel v roce 1985.

Narazili jste také na Wikipedii na nějakou báječnou osobnost? Napište nám!

Zdroj: https://www.emag.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru