Wikipedia zakázala britský deník Daily Mail, protože je nespolehlivý

Internetová encyklopedie označila jeden z nejpopulárnějších britských deníků Daily Mail za obecně nespolehlivý zdroj, neboť má špatnou kontrolu faktů, nadměrnou senzacechtivost a občas nepravdivé či zkreslené zprávy.  

Stávající odkazy směřující na webovou platformu dailymail.co.uk, kterou měsíčně čte více než 29 milionů Britů, by měly být z Wikipedie odstraněny a nahrazeny renomovanými zdroji. Wikipedia zároveň uvažuje o editorském filtru, který by upozorňoval na zákaz citování tohoto zdroje.

wikipedia-1802614_1280

Zdroj: Pixabay

V oficiálním prohlášení, který vydala Wikimedia Foundation, je uvedeno, že dobrovolní editoři anglické verze Wikipedie spekulovali o spolehlivosti serveru Daily Mail už od počátku roku 2015.

V loňském roce začala návštěvnost stránek dailymail.co.uk upadat. Za poklesem návštěvnosti pravděpodobně stojí i kauza okolo Melanie Trumpové. Ta požaduje po britském deníku odškodnění ve výši 150 milionů dolarů, neboť zveřejnil zprávy o její práci v erotickém průmyslu.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru