Wikipedia uvolnila mobilní verzi pro iOS a opustila Google Maps ve prospěch OpenStreetMap

Verze mobilní encyklopedie Wikipedia je nyní dostupná i pro platformu iOS. Před několika měsíci Wikipedia umožnila stažení svojí mobilní verze pro Android. Počet stažení překročil 2.250.000. Přes mobilní verzi dochází denně k prohlédnutí okolo 23.000.000 stránek.

V mobilní verzi jsou k dispozici tyto základní možnosti pro iOS: hledání větných spojení na stránce, vyhledávání v internetu, nápověda vyhledávání, autonomní režim vyhledaných stránek, čtení stránek na jiných jazycích, mapa podobných stránek, navigace historie prohlížení, nastavení jazyka automaticky a archivace stránek pro pozdější čtení.

Kromě toho vývojáři vydali vylepšení pro Android verzi. Zlepšila se intuitivní podpora vyhledávání a nápověda spojená s vyhledávaným výrazem – funkce: „Mysleli jste:“.

Podle pracovníků Wikipedie, předchozí verze obsahovaly Google Maps. Nyní společnost využívá OpenStreetMap. Kartografický servis údajně odpovídá lépe koncepci stránek a zabezpečuje uživatelům plný a komfortní přístup k informacím.

Zdroj: Wikipedia

Komentáře

Nahoru