Tisková zpráva: Wikia má 15 miliónů dolarů od investorů a pokračuje v expanzi

Digital Garage a stávající investoři svými investicemi významně přispěli ke zdvojnásobení hodnoty firmy

Wikia, fanouškovská sociální síť, dnes oznámila, že získala financování od investorů, které jí umožní urychlit svůj růst v celosvětovém měřítku a zaměřit se na vstup na trhy v Japonsku a Asii. Jedná se o takzvané D financování, kdy jsou finanční prostředky poskytovány pro účely dalšího rozvoje firmy. Investiční společnost Digital Garage se přidala ke stávajícím velkým investorům, firmám Amazon, Bessemer Venture Partners a Institutional Venture Partners, a také k řadě dalších investorů, kteří se strategicky zaměřují na expanzi do Japonska a Asie. Díky těmto investicím tak hodnota firmy Wikia podstatně vzrostla.

Jako jedna z největších mediálních společností na světě má Wikia více než 120 miliónovou základnu uživatelů z celého světa a její fanoušci vytvořili více než 34 miliónů stránek obsahu ve více než 200 různých jazycích. Tento portál má v současné době více než 400 tisíc fanouškovských komunit v oblasti video her, televize, filmů, hudby, komiksů, animovaných příběhů, knih a životního stylu. Wikia svůj obsah k fanouškům dostává prostřednictvím své webové stránky (www.wikia.com) a také prostřednictvím řady mobilních aplikací a strategických partnerství. Obsah portálu přebírají a syndikují přední světové značky, jako jsou Warner Bros., Carbine Studios, IGN, IDG a Roddenberry Entertainment. Wikia nedávno oznámila, že společnost Sony představila novou generaci svých aplikací, které ve velké míře přebírají obsah z jejího komunitního portálu.

Přestože má Wikia uživatele a fanoušky na celém světě, byly dosavadním hlavním zdrojem příjmů pro firmu trhy v Severní Americe a Evropě. „Protože Japonsko je zemí s velkou základnou fanoušků a proslavilo se vytvářením počítačových her, animovaných příběhů a komiksů, jejichž fanoušci tvoří v mnoha případech největší japonské komunity na portálu Wikia, je tato země pro nás logickou a důležitou strategickou oblastí pro další rozšiřování našeho podnikání,“ řekl Craig Palmer, generální ředitel a prezident společnosti Wikia. „Strategičtí investoři, kteří investovali v rámci projektu dalšího rozvoje, mají řadu zkušeností s podnikáním v Japonsku, které nám velmi pomohou urychlit růst v Asii a dosáhnout zde úspěchu.“

Hlavním investorem firmy Wikia, v rámci projektu D (investice do dalšího rozvoje), byla skupina Digital Garage. Digital Garage je známá především investováním do firem, které vstupují na japonský trh. Jejich nejzajímavější investicí z poslední doby je ta do sociální sítě Twitter. Investoři také nabízí řešení pro reklamu a propagaci a řešení pro správu plateb, což firmě Wikia usnadní spuštění služeb v Japonsku.

Poradcem společnosti pro expanzi na japonském trhu bude Joichi Ito, ředitel MIT Media Lab, který je současně členem představenstva Digital Garage a členem představenstva Sony, The New York Times, Creative Commons a Mozilla.

Spolu s investiční skupinou Digital Garage, investuje do firmy Wikia v této fázi také společnost Asuka Investments, kterou vlastní Tsuguhiko Kadokawa, předseda představenstva KADOKAWA Corporation. Ta je jedním z největších japonských vydavatelů animovaných filmů, komiksů a video her. Dále pak firma Tose, tichá voda na japonském trhu video her, která vyvinula tisíce špičkových her pro přední japonské a světové vydavatele video her, firma Suneight – investiční firma, která portálu Wikia částečně pomohla vyjednat tuto investici a Nobuyuki Idei – zakladatel Quantum Leaps, poradenské firmy, která investuje a radí soukromým i veřejnoprávním firmám nové generace. Idei nyní působí v představenstvech firem Accenture a Lenovo a dříve zastával funkci generálního ředitele Sony.

Na tomto investičním projektu společnosti Wikia se podíleli také stávající investoři, firmy Bessemer Venture Partners, Institutional Venture Partners a Amazon.

O portálu Wikia:

Wikia je sociální síť pro fanoušky, kterou si sami vytváří a je také největším zdrojem informací o hudbě, zábavě a herní zábavě. Je to místo, kde lidé mohou přispívat sdílením originálního multimediálního obsahu, a to v oboru, který znají a mají rádi. S pomocí portálu Wikia si každý může vytvořit komunitu zaměřenou na jakoukoli oblast nebo se zapojit do více než 400 tisíc stávajících komunit čtením nebo poskytováním nového obsahu. Komunity portálu Wikia jsou díky více než 34 miliónům stránek obsahu nejautoritativnějším zdrojem informací na internetu o jakémkoli oboru. Herní portál firmy Wikia (games.wikia.com) je největším zdrojem informací o videohrách na internetu. Portál Wikia také nedávno expandoval do dalších oblastí, jako je film, televize, knihy a hudba a vytvořil pro ně specializované portály (movies.wikia.com, tv.wikia.com, books.wikia.com a music.wikia.com). Společně tyto portály v USA představují nejrychleji rostoucí zábavní platformu na světě. Portál lifestyle.wikia.com má více než 75 tisíc komunit kolem módy, potravin a technologií.

Portál Wikia založil v roce 2006 Jimmy Wales a každý měsíc ho navštíví více než 120 miliónů návštěvníků z celého světa. podle žebříčku portálu Quantcast patří mezi 25 nejnavštěvovanějších internetových portálů a dle žebříčku comScore patří Wikia mezi 80 nejlepších internetových projektů. Poradenská společnost Nielsen portál Wikia zařadila mezi 10 nejlepších sociálních sítí. Navštivte webové stránky www.wikia.com nebo sledujte @wikia.

KONTAKT: Rachel Carr, DKC Public Relations, Marketing & Government Affairs, (212) 685-4300, Rachel_Carr@dkcnews.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru