Wii U v prodejích nepřekonal sedm let starý Wii, obchody dávají ruce pryč

Nintendo zveřejnilo svou čtvrtletní finanční zprávu, která vykresluje Wii U velmi nelichotivě: jako propadák, který v prodejích nebyl schopen překonat svého o sedm let staršího bratříčka Wii.

Během tříměsíčního období, končícího 30. červnem, se konzolí Wii U prodalo po celém světě pouhých 160 000. Pro porovnání: Wii se prodalo za stejné období 240 000. DS3 dosáhlo 1,4 milionu prodaných kusů a XBox 360 od Microsoftu dosáhl pouze ve Spojených státech 140 000 prodaných kusů jen za červen.

Ve Velké Británii se již Nintendo musí vyrovnat s důsledky špatných prodejních výsledků: druhý největší obchodní řetězec Asda již nemá v úmyslu Wii U naskladnit.

Co stojí za propadákem?

Nintendo vysvětluje neúspěch konzole tím, že spolu se spuštěním prodeje konzole nebylo zároveň vydáno dostatečné množství klíčových herních titulů, které by prodej takzvaně „táhly“. Velké vývojářské a producentské společnosti, jako EA, Ubisoft nebo Activision se k Wii U vzhledem k nízkým prodejům vyjadřují spíše zdráhavě. COO EA Peter Moore říká: „ Myslíme si, že to je nedostatek online zapojení Wii U (co způsobuje potíže). Je to nedílná součást toho, co děláme. Jsou tak malí, že se sotva vyplatí provozovat servery. Wii U nyní vypadá spíš jako offline záležitost.“

Je to začarovaný kruh: méně prodaných Wii U znamená méně vývojářů, kteří by chtěli investovat do vývoje her, tím pádem pro Wii U nevznikne dost zajímavých titulů a to má zase za následek snížení prodejů.

Nintendo slibuje nápravu

A jak chce Nintendo celou situaci vyřešit? Slibuje,že proaktivně uvede na trh řadu klíčových titulů, které by prodeje konzole odrazily ode dna. Jedná se o takové tituly jako Pikmin 3, The Legends of Zelda: The Wind Waker HD, Super Mario 3D World nebo Wii Fit U. Nintendo se také chystá využít svou síť Miiverse k tomu, aby co nejvíce lidí seznámilo s neodolatelným hardwarem a softwarem Wii U. A co dál? Také se chystá „upravit výnosnost hardwaru snížením jeho ceny.“

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/31/wii-u-poor-sales

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru