Tisková zpráva: WIA odkoupila telekomunikační síť společnosti IPEX

WIA, inovativní telekomunikační operátor, dnes oznámila akvizici telekomunikační sítě společnosti IPEX. Přebírá tak veškerou infrastrukturu pro poskytování datových služeb včetně části stávajících zákazníků. Obě strany mohou díky této spolupráci naplnit své dlouhodobé strategie. Zatímco WIA rozvíjí služby ve vlastní síti, IPEX se soustředí na upevňování pozice v dodávkách vyspělých komunikačních řešení (ICT) pro firemní sektor.

“Převzetí telekomunikační sítě společnosti IPEX je pro nás významným krokem a je v souladu s naší dlouhodobou strategii poskytovat telekomunikační služby výhradně na vlatní infrastruktuře. Díky tomu můžeme u služeb garantovat nejvyšší kvalitu a dostupnost, bez kterých se naše řešení pro firmy neobejdou,” říká Filip Malina, obchodní ředitel společnosti WIA.

Do vlastnictví WIA tak přechází infrastruktura v lokalitách Praha, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Jaroměř, Tábor a další, což představuje 34 nových přístupových bodů. Nyní probíhá technická migrace služeb jednotlivých uživatelů a konsolidace sítě bude dokončena do konce dubna tohoto roku. Zájem obou společností je poskytovat služby bez přerušení a zásadních změn; přechodem ke společnosti WIA stávající zákazníci získají vyšší úroveň podpory s garantovaným SLA.

“Věříme, že jsme ve společnosti WIA získali spolehlivého partnera a provoz naší internetové sítě tak bude v dobrých rukou. Specializujeme se na atraktivní produkty orientované zejména na oblast sjednocených komunikací a Cloud služeb s využítím infrastruktury předních poskytovatelů internetu, jako je společnost WIA,“ dodává Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX a. s.

Další informace o společnostech naleznete na internetových adresách www.wia.cz a www.ipex.cz.

Zdroj: Tisková zpráva 

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru