WHY NOT ME? Odpověď na sexuální obtěžování

WHY NOT ME? Odpověď na sexuální obtěžování

Na internetu, přesněji na sociálních sítích, se ztrhla lavina protestů, které jsou řekněme trochu vzhůru nohama. Kdo protestuje? Ženy. Proč? Kvůli sexuálnímu obtěžování. Bylo ono sexuální obtěžování závažné? Sexuální obtěžování, na které si ženy stěžují se právě nikdy neuskutečnilo. Normální je, že si něžné pohlaví stěžuje na nemístné a oplzlé poznámky pohlaví opačného. V některých případech se od obtěžování slovního přejde i k obtěžování fyzickému.

Mohlo by se zdát, že sexuální narážky, které nejčastěji mívají muži, jsou protivné a žádná z žen o ně nestojí. Jenže i v tomto případě platí, že se v ženách vyznat nejde a i když říkají „ne“, myslí tím „ano“. Ve skutečnosti ženám ohrané fráze na jejich fyzickou krásu velmi lichotí. Muži těmito poznámkami zvedají žene sebevědomí, přesto že je mužský záměr jednostranně zaměřený na touhu po nezávazném sexu. Ve většině případů muž od ženy schytá facku nebo rázné odmítnutí. Pravda je taková, že pokud ji sexuální poznámku sdělíte, nebude se jí to líbit, ale nebude se jí to líbit ani v případě, že ji žádnou sexuální lichotku neposkytnete.

Snímek obrazovky 2017-11-15 v 22.11.54

“MeToo”

Jistě jsou vám známy virální fotky, na kterých muži i ženy v rukou drželi nápis „Me too“. Znamenalo to stížnost, že na ně byl v dřívější době vyvinut sexuální nátlak. Nyní se ozvala ta druhá polovina, kterou ve většině případů tvořily ženy. Ta polovina, na které naopak nikdy nebyl žádný sexuální nátlak vyvinut. A co mají tyto ženy za nápis? „Why not me“. Tyto ženy si stěžují, že dnešní společnost zohledňuje pouze fyzickou krásu, ta duševní je podle nich zapovězená.

FullSizeRender 11

Aktérkami jsou často feministky a ženy, které se nějakým fyzickým nedostatkem liší od žen přitažlivých. Nejčastějším nedostatkem je až přílišný dostatek fyzické hmotnosti. Tento fenomen vznikl v Americe. Ženy jsou ukřivděny, že se jich nikdy nikdo nedotkl a že na jejich konto nikdy nikdo nevyslal sexuální narážku. A prý se této situaci snažily hodně nahrávat.

Svět je plný nespokojených lidí (žen). Hledat spravedlnost se může jen těžko, každý má laťku vnímaní spravedlnosti různě vysoko. A tato nespokojenost je napříč všemi oblastmi, i v takových, kde byste to nečekali. Třeba v oblasti vytváření sexuálního nátlaku.

Zdroj, text/foto: g.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru