Whisper – populární aplikace, o které jste ještě neslyšeli

Whisper – populární aplikace, o které jste ještě neslyšeli

Máme pro vás tajemství: Objevila se aplikace, o níž jste pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli, přestože získala asi 2,5 miliardy zobrazení za měsíc – tedy podstatně více než třeba CNN. Tahle neuvěřitelná aplikace se jmenuje Whisper a dospívající ji prostě milují. Ale i pokud už máte své dospívání za sebou, nepřestávejte číst. Možná vás to také zaujme. Vždyť i dospělí mají svá tajemství, přání, tužby a obavy. Nemáte občas chuť je někomu sdělit?

Takhle to funguje

Každý může do aplikace anonymně napsat nějaký text, který je umístěný na obrázku (ten buď nahrajete z mobilu nebo vyhledáte na webu). Když otevřete aplikaci, uvidíte šest takových snímků. Každý z nich obsahuje nějaké tajemství.

Je to vlastně taková anonymní sociální síť. Uživatelé zde totiž nemají své skutečné profily – neudávají své jméno ani žádné osobní detaily. Využívají anonymitu, aby se světem sdíleli všechna svá tajemství, přání a obavy.

whisper

Podstatu aplikace tedy tvoří snímky s tajemstvím. Stejně jako u běžných sociálních sítí můžete příspěvky „lajkovat“ nebo komentovat. Přestože nemáte profil v pravém slova smyslu, je váš účet spolu s historií příspěvků chráněn heslem – čtyřmístným PIN kódem. Psát a vidět veřejné zprávy můžete bez přihlášení, ale když chcete zobrazit archiv vlastní činnosti, bez kódu se neobejdete. Tím se zachovává anonymita vašich tajemství. I pokud by se váš mobilní telefon dostal do špatných rukou, příspěvky by zůstaly nadále skryty.

Aplikace je v podstatě svým způsobem fascinující. Je to takové setkání na ulici převedené na web. Uvidíte zajímavý příspěvek, okomentujete ho, a jdete dále. Nejste s nikým pevně spojeni či jinak svázáni.

Whisper vytváří úplně jinou síťovou strukturu než Facebook, Twitter nebo LinkedIn. Asi nejlepší na něm je, že tam neexistuje něco takového jako celebrita nebo hvězda. Úspěch obrázku není založen na jeho majiteli.

Whisperapp

Tým Whisperu však vybírá snímky do žebříčku nejlepších příspěvků. Mezi šest nejlepších se dostaly například tyto:

  • Děsím se toho, až se na koleji setkám se svými kamarády. (fotografie pokoje na koleji)
  • Moje nejlepší přítelkyně nemá tušení, že když jsem jí řekla, že ji miluji, myslela jsem to trochu jinak než ona. (fotografie dvou mladých žen držících se za ramena)
  • Od chvíle, kdy jsem se dostal na vysokou školu, jsem předstíral britský přízvuk. (fotografie koleje s britskou vlajkou visící na stěně)
  • Konečně jsem potkal člověka, který mě vidí takovou, jaká skutečně jsem. (dvojitá expozice dívky a rentgenového snímku zobrazujícího kostru)
  • Cítím se sebevědomě, když mě můj mazlíček vidí nahou. (obrázek strašidelné kočky)
  • Nemůžu říct, jestli mi chybíš ty, nebo to, co jsem chtěla, abys byl. (obraz zdrcené ženy u vody)

Není to sociální síť o tom, že budete s někým konverzovat nebo se jinak spojovat. Je to o tom, že zde získáte zajímavé nápady, myšlenky a inspiraci. Chcete také vykřičet do světa své nejtajnější sny a obavy?

Aplikace Whisper je dostupná pro Android a iOS.

Zdroj: The Atlantic

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru