Dnes vyšlo 15 článků

WhatSim: SIM karta, se kterou funguje WhatsApp bez wifi a bez mobilních dat

WhatSim: SIM karta, se kterou funguje WhatsApp bez wifi a bez mobilních dat

WhatsApp má přes 700 milionů uživatelů, a tak patří k nejoblíbenějším komunikačním aplikacím. Většina lidí komunikační aplikace využívá z důvodu, že je to daleko levnější než posílat smsky (pokud tedy nemáte výhodný SMS tarif). Ale dokážete si představit, že byste k používání WhatsAppu nemuseli chytat WiFi ani platit mobilní data?

Nedlouho poté, co WhatsApp oznámil, že se chystá přijít s desktopovou verzí, jedna italská společnost představila WhatSim. Mělo by se jednat o speciální SIM kartu, která vám umožní používat WhatsApp téměř kdekoliv na světě.

Podobně jako aplikaci WhatsApp si musíte každý rok předplatit, i WhatSim vás bude stát každoročně 10 euro. Za tuto nízkou cenu ovšem získáte pouze textovou komunikaci. Pokud budete posílat i fotky či videa, budete si muset kupovat kredity. Tisícovka kreditů stojí pět euro, mizet vám budou v závislosti na tom, odkud budete multimediální obsah odesílat. Například fotka z Dánska vyjde na 20 kreditů, zatímco fotka z Dominikánské republiky vás bude stát 200 kreditů.

whatsim

WhatSim

WhatSim pokrývá 150 států po celém světě včetně České republiky. Vyplatí se vám především v případě, že často cestujete. Datový roaming je drahý a hledat bezplatné WiFi je docela otravné. Pak může přijít WhatSim skutečně vhod. Tedy pokud si vystačíte s tím, že budete moct napsat domů. Nic jiného s WhatSim totiž neuděláte. Rozjedete přes ni jen WhatsApp.

WhatsApp do celého světa

Za aplikací stojí Manuel Zanella, který je rovněž zakladatelem italské mobilní společnost Zeromobile. Ta se snaží v Itálii propagovat tarify s levnými datovými balíčky. Zanella se také vyjádřil v tom smyslu, že vlastně pomáhá Marku Zuckerbergovi, který se snaží s pomocí projektu Internet.org přinést připojení k internetu celému světu. WhatSim prý dělá vlastně něco podobného. Přináší WhatsApp i tam, kde není internet.

media12hd

Manuel Zanella

Objevují se názory, že WhatSim vlastně jen parazituje na WhatsAppu. Vybrali si úspěšnou aplikaci, kterou používá přes 700 milionů uživatelů a přizpůsobili pro ni své služby. Fakt je ale takový, že to má potenciál. Je dost možné, že se v následující době potkáme se SIM kartami určenými rovněž speciálně pro jiné služby. Pro většinu z nás je ale nepředstavitelné, že bychom měli v mobilu SIM kartu, na které by šel pouze WhatsApp. Konečně by získaly smysl dualSIM telefony určené pro dvě SIM karty.

WhatSim si můžete objednat prostřednictvím webového formuláře.

Zdroje: WhatSim, DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru