Dnes vyšlo 15 článků

WhatsAppitida: Vaše palce jsou ve vážném ohrožení

WhatsAppitida: Vaše palce jsou ve vážném ohrožení

Zřejmě vám to zní jako naprosto absurdní blbost. Ale věřte nebo ne, je to tak. WhatsAppitida je teď oficiální nemocí. Netrpíte jí náhodou také? Pojďte se podívat, jaké jsou příznaky, a pokud je u sebe zpozorujete, neváhejte se jít léčit.

Čtyřiatřicetiletá lékařka, která byla ve 27. týdnu těhotenství, se jednoho dne probudila se strašlivou bolestí zápěstí. Vzpomínala, zda se v předchozích dnech nevěnovala nějaké velké fyzické aktivitě, ale na nic nepřišla.

Mohou za to vánoční přání

Po delším přemýšlení však bylo všechno odhaleno. Bolesti se totiž objevily den po loňském Štědrém dnu. A na Štědrý den lékařce přišla hromada vánočních přání, na které na WhatsAppu odepisovala. Po dobu nejméně 6 hodin držela v ruce svůj mobilní telefon, který váží 130 g, a neustále pohybovala oběma palci.

whatsapp-iphone

Nakonec jí diagnostikovali WhatsAppitidu. Zřejmě je vám jasné, že název vychází z aplikace, pomocí níž doktorka komunikovala. Avšak druhá věc, která přispěla k jejímu pojmenování, je tzv. nintendinitida. To je zase nemoc, která se projevuje po přílišném hraní videoher. A věřte tomu nebo ne, poprvé byla popsána již v roce 1990.

Fajn je, že léčba takové WhatsAppitidy není nijak náročná. Nakažená žena dostala protizánětlivé léky a byla jí nařízena úplná abstinence telefonu a posílání textových zpráv. Moc dlouho to ale nevydržela, přišel totiž Silvestr…

Zdroje: The Lancet, Ubergizmo, obrázky: Flickr – Abul Hussain, Alvaro Ibanez

Komentáře

Nahoru