WhatsApp taky kopíruje Snapchat

Po Instagramu je to i WhatsApp, oba kopírují populární Snapchat. Náhoda? Nemyslíme si. Nejspíš to bude tím, že za oběma aplikacemi stojí Mark Zuckerberg.

Android chystá velkou aktualizaci a beta verze pro Android ukazuje, že přibude i možnost úpravy obrázků. Uživatelé budou moci do fotky něco připsat a přidat nálepku – úplně stejně jako na Snapchatu a taky na Instagramu, který nedávno přidal podobnou funkci.

Dokonce i vzhledově to vypadá hodně podobně.

blah

Vlevo je Snapchat, vpravo WhatsApp

Smajlíci jsou rovněž identičtí, což je trochu nesmyslné. WhatsApp totiž normálně používá smajlíky ve stylu iOS i na Androidu.

ios-emojis

Tentokrát to změnil a integroval open source Twemoji, které známe z Twitteru a Snapchatu.

emojsi

Z dalších novinek přibyde ve WhatsAppu pseudo blesk pro focení nočních selfie. Bude to fungovat tak, že se na krátkou dobu rozsvítí obrazovka, aby bylo vaše selfie jasnější. Přijdou taky velcí smajlíci. Nejspíš víte, že když pošlete samotné srdce bez textu, je o hodně větší než když jej pošlete v textu. Takhle to bude fungovat se všemi smajlíky. Na iOS už funkce běží, na Androidech stále není. Uvidíme, kdy vyjde aktualizace oficiálně.

Zdroj: TNW

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru