Dnes vyšlo 15 článků

WhatsApp spouští novu funci: nyní můžete sdílet vaši přesnou polohu

Stejně jako už Apple či Messenger, nyní spouští sdílení polohy další aplikace. WhatsApp během následujících týdnů dovolí vašim kontaktům možnost zobrazit si vaši aktuální polohu na mapě, či vám sledovat, kde přesně se vaši blízcí pohybují.

Stačí si pouze zvolit s kým chcete svou polohu sdílet a je to. Můžete si lépe domluvit schůzky, naplánovat hromadné akce, či si zkrátka ověřit, že váš podnapilý kamarád dorazil domů v pořádku. Využití bude mnoho.

Funkce se spustí během následujících týdnů formou aktualizace a prozatím bude umět sdílení polohy jak s konkrétní osobou, tak skupinové live přenosy, kde každý člen skupiny bude moci sledovat pohyb ostatních.

Aktualizace začne fungovat najednou pro Android i pro iOS, a WhatsApp už prozradil, jak bude vypadat.

WhatsApp sdílení polohy

WhatsApp sdílení polohy

Sledování polohy bude samozřejmě pod vaší kontrolou. Jakmile sdílení vypnete, vaši polohu si už nikdo nezobrazí a vy ji můžete zapnout až zase ve chvíli, kdy funkci budete potřebovat. Žádný stalking tak nehrozí.

Využijete novou funkci? Napište nám do komentářů!

 Zdroje: TechInsider

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru