WhatsApp šifruje zprávy, aby nedopadl jako Apple

V posledních týdnech byl velice diskutovaný spor o odemčení obsahu iPhonu střelce z kalifornského San Bernardina. A právě z tohoto důvodu začal WhatsApp šifrovat své konverzace a hovory. Uživatelé nyní mohou komunikovat bezpečně.

Novinku oznámili vlastníci aplikace – Jan Koum a Brian Acton – na blogu aplikace, přičemž reagují na spor americké FBI s Applem. Federální policie Spojených států potřebovala získat obsah iPhonu kalifornského střelce pro analýzu jeho osobních dat. Nicméně zabezpečení telefonu prolomila, aniž by potřebovala spolupracovat s výrobcem jablíčkových telefonů.

whatsapp

Prostřednictvím aplikace WhatsApp komunikujete bezpečně.

Uživatelé nové verze aplikace budou komunikovat bezpečně, neboť veškeré konverzace (videa, fotografie, textové zprávy) a hlasové hovory jsou šifrované. Koncové šifrování zajišťuje, že se obsah komunikace dostane od jejího odesílatele k příjemci, nikoliv k žádné třetí straně.

„Nikdo nemůže přečíst vaše zprávy. Internetoví zloději, hackeři či utlačující státní režimy se ke konverzacím nedostanou. A dokonce ani my,“ dodali k novému šifrování vlastníci aplikace.

Vlastníci aplikace WhatsApp současně věří, že plné šifrování obsahu elektronické komunikace bude v budoucnosti samozřejmostí.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru