WhatsApp sdílí vaše uživatelské informace s Facebookem

WhatsApp aktualizoval podmínky a zásady ochrany osobních údajů, z čehož je zřejmé, že začne sdílet vybrané údaje se sociální sítí Facebook, včetně telefonního čísla, které slouží při registraci k ověření. Facebook, který získal WhatsApp v roce 2014, bude používat informace k tomu, aby vám lépe navrhl lidi, které možná znáte, a lépe cílil reklamy.  

„Díky větší koordinaci s Facebookem budeme moci dělat různé věci, například získávat základní metriky o tom, jak často lidé používají naše služby. Zároveň budeme moci lépe bojovat proti spamu na WhatsAppu. A po propojení telefonního čísla se systémem Facebook vám bude moci Facebook nabídnout lepší návrhy přátel a ukáže vám relevantnější reklamy. Například, zobrazí se vám reklama od společnosti, o které jste nikdy neslyšeli, než reklama, se kterou už spolupracujete.“

whatsapp-1357489_1280

Zdroj: Pixabay

WhatsApp ujišťuje své uživatele, že citlivá data nebudou veřejně sdílena na Facebooku. Aktualizované podmínky a zásady ochrany soukromí rovněž uvádějí, že sdílení údajů pomůže aplikaci přesněji počítat unikátní uživatele, bojovat proti spamu a zneužití a zlepšit pocit z používání aplikace.

Stávající uživatelé komunikační aplikace se mohou rozhodnout, že nebudou své informace sdílet s Facebookem. Při přijímání nových podmínek klikněte na tlačítko „Read“ ještě před tím, než budete souhlasit s podmínkami. Úplně dole přepněte přepínač. Pokud jste už s novými podmínkami souhlasili, máte možnost odhlásit sdílení informací do 30 dnů. V iOS aplikaci stačí jít do nastavení WhatsAppu, kliknout na Účet a vybrat položku Sdílet informace o mém účtu. A zde kliknete na daný přepínač. U Android zařízení zvolíte Nastavení, poté kliknete na položku Účet a zrušíte možnost Sdílet informace o mém účtu.

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru